Výber noviniek od Akčných žien

0
Výber noviniek od Akčných žien
Foto: mestskakniznica.sk

Niektoré z vás sú už možno na dovolenke, ale mnohé sa na ňu ešte len chystajú. Máme pre vás tipy, čo si môžete prečítať, pozrieť alebo akú zaujímavú atrakciu navštíviť. Prinášame vám výber noviniek od akčných žien.

  1. Od 2.7. oficiálne začína festival Kultúrne leto 2018 a Hradné slávnosti v Bratislave. Môžete si vypočuť napríklad Janu Hubinskú a jej šansóny v letnej čitárni U červeného raka, kde si počas tohto týždňa organizátori pripravili na každý deň iný zaujímavý program. Alebo si choďte vychutnať Hamleta na 18. ročníku Letných Shakesperovských slávnostiach.
  2. Od štvrtka sa už v Trenčíne rozbehne najznámejší festival Pohoda, ktorý potrvá do 7. júla. Na pódiu vystúpia zahraniční umelci ako napríklad The Chemical Brothers, Jamie Cullum, St. Vincent, Ziggy Marley, Glass Animals, SOJA, Kronos Quartet, Rodriguez, Aurora, a mnohí ďalší. So slovenských interpretov sa môžete tešiť na Janu Kirshner, Billy Barmana a dievčatá zo Sľuku, Polemic, Katarzia, Longital a iných.
  3. Hand-made kabelky ako stvorené na leto s florálnym motívom vás určite očaria. Jednoduchý názov PURE hovorí za všetko – čisté línie, pastelové farby, jemný dizajn. Vyrobená z prírodnej hovädzej kože v kombinácii s bukovým drevom.

4. Tip na knihu od anglickej autorky Heather Morris – Tetovač z Auschwitzu. Je to román vychádzajúci zo skutočných udalostí a príbehu dvoch slovenských Židov, ktorí prežili koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau a po vojne si našli nový domov v Austrálii.

5. Už len do 15. júla potrvá unikátna výstava Lega. Medzi vystavenými modelmi na ploche 2500 m2 môžete nájsť viac ako 100 impozantných modelov, kde našiel svoje miesto aj 11-metrový model Titanicu vytvorený v mierke 1:25 z pol milióna kociek.  Medzinárodná výstava modelov prebieha v priestoroch Galérie bývania Styla na Zlatých Pieskoch v Bratislave.

6. Bývalá svetová tenisová päťka Daniela Hantuchová sa stala novou ambasádorkou ČSOB Bratislava Marathon. Jej funkcia nebude iba symbolická, pretože sa rozhodla, že na budúci rok v apríli sa aktívne zúčastní na 13. ročníku bratislavského mestského maratónu, čím vymení tenisovú raketu za bežeckú obuv. Zatiaľ rozmýšľa o 10-kilometrovej trati, ale uvažuje aj o tom, že možno zostaví maratónsku štafetu zo svojich priateľov.

7. Manažérky sa spoliehajú viac na poznatky, ich mužskí kolegovia na intuíciu. Podľa prieskumu KPMG Global Female Leaders sa pri strategických rozhodnutiach 6 z 10 žien na manažérskych pozíciách spolieha na dostupné údaje a poznatky. Pritom viac ako dve tretiny mužov – manažérov dá skôr na svoju intuíciu. Pre ženy vo vedení je najdôležitejším faktorom úspechu aktívna osobná sieť kontaktov, silné komunikačné zručnosti a poznanie nových technológií.

8. V Bratislave budú v troch mestských častiach v novembrových komunálnych voľbách kandidovať ženy, ktoré chcú zmeniť štýl komunálnej politiky. O post starostky Starého Mesta kandiduje dizajnérka a aktivistka Dana Kleinert, o post starostky Ružinova  sa uchádza vysokoškolská pedagogička a projektová manažérka pre vedu a výskum Jana Poláčiková a v Petržalke bude kandidovať odborníčka na dopravu a ekologická aktivistka Táňa Kratochvílová.

9. Biznis outfit na pondelok od stylistky Alexandry:

stylistka, kolaz, modna kolaz
Foto: vytvorené na bantoa.com

žiadne príspevky na zobrazenie