Výber noviniek od Akčných žien

0
Výber noviniek od Akčných žien
foto: klocher.sk

Opäť je tu pondelok a s ním aj tipy na tento týždeň. Čo zaujímavé sa nedávno vo svete udialo, čo pekného sa oplatí pozrieť na Slovensku, alebo čo inšpiratívne nás čaká? Vybrali sme pre vás 10 tipov:

1. Práva žien vo Veľkej Británii sú po Brexite ohrozené. Minulotýždňový summit v Bruseli rieši predovšetkým záležitosti obchodu a ekonomiky, ale potrebné je zamerať sa na tento kritický bod. Doteraz boli všetky práva zabezpečené Európskou úniou, ale po vystúpení Británie z EÚ môžu byť tieto tažko nadobudnuté práva politikmi odňaté alebo zredukované. Británia totiž doteraz nemá ako jediný štát Európy podpísanú ústavu. Ide hlavne o práva žien a menšín. Britské členky parlamentu, političky, biznismenky a iné aktivistky napísali list do denníka The Guardian, aby na túto situáciu upozornili.

2. Poznáte portál nosene.sk? Je to dobrý spôsob na to, ako sa zbaviť nepotrebného oblečenia a zároveň podporiť udržateľnosť a obmedziť plytvanie. Funguje to tak, že do predajne prinesiete alebo pošlete kuriérom svoje veci, dajú vám 15% zľavu na budúci nákup v predajni, a navyše z každého nákupu posielajú časť z predajnej ceny na podporu organizáciám pomáhajúcim týraným ženám. Predajňa noseného oblečenia sa nachádza v Bratislave a v Banskej Bystrici.

3. Banskej Bystrici sa oplatí venovať pozornosť dvojnásobne – prebiehajú tam Dni mesta a na návštevníkov čaká bohatý program. Dni mesta budú v znamení medenej rudy, návštevníci si budú môcť naživo vyskúšať jednotlivé fázy jej spracovania. O kultúrny program sa postarajú miestne kultúrne inštitúcie, ale aj známa speváčka Emma Drobná či kapela ABBA Slovakia.

4. Zaujímavú a kvalitnú značku oblečenia, ktorá je na slovenskom trhu už dlhšie, sme objavili iba nedávno. Zuzana Zachar šije rafinovane žensky jednoduché, elegantné a pohodlné veci. Strihy pekne kopírujú ženskú postavu a vytvárajú pás.

Pozrite si aj minulotýždňové novinky, väčšina z nich je ešte aktuálna:)

https://www.instagram.com/p/BhMbZUCn7xP/?taken-by=zuzanazachar

5. Tenistka Dominika Cibulková po tretíkrát vo svojej kariére postupuje do štvrťfinále na Wimbledone! VyradilaTaiwančanku Su-wej Sie 6:4, 6:1 a ako nenasadená hráčka sa prebojovala medzi najlepšiu osmičku. V štvrťfinále na ňu bude čakať Jelena Ostapenková z Lotyšska, ktorá je dvanástou hráčkou svetového rebríčka.

6. Podľa Forbesu je Európa v porovnaní s inými regiónmi výrazne pozadu v budovaní technologických startupov. Ázijské a americké technologické firmy majú 2,8 až 5,8 krát väčšiu hodnotu ako tie európske. A čo je hlavným dôvodom tohto zaostávania? Slabé financovanie a nízka podpora startupistov v EÚ.

7. Podľa vedcov z Univerzity Komenského v Bratislave sa proti stresu dá bojovať aeróbnou aktivitou a aj silovým tréningom. Dvaja slovenskí vedci z fakulty telesnej výchovy a športu UK skúmali ukazovatele zvládania stresu, mieru prežívaného stresu a srdcovú frekvenciu po vystavení stresu pred a po skončení osemtýždňového tréningového programu. Zistili, že oba tréningové postupy viedli k zlepšeniu zvládania stresu, fyzickej zdatnosti a fyzického a duševného zdravia.

8. Speváčka Sima Martausová bude mať v rámcu Kultúrneho leta 11. júla koncert v Kursalone v Turčianskych Tepliciach. Mladá speváčka je známa svojím speváckym a muzikantským talentom, skvelými textami, ale najmä bezprostrednosťou. Ak sa budete nachádzať v Novom meste nad Váhom, odporúčame jazzový koncert Kurta Ellinga v klube Blue Note. Ide o exkluzívny koncert speváka, ktorý bežne v kluboch nevystupuje a je momentálne jednou z najjagavejších jazzových hviezd na svete.

9. Pamätáte si ešte na kultový film pre deti Nekonečný príbeh? Autor tejto slávnej rozprávky, spisovateľ Michael Ende sa stal vďaka Nekonečnému príbehu jedným z najúspešnejších autorov detskej literatúry. Pred pár dňami mal v inách premiéru prichádza ďalší film, ktorý je filmovou adaptáciou knižky z jeho pera: Jim Gombička, Lukáš a Lokomotíva Ema. Kniha sa stala bestsellerom už v roku 1960.

10. Tip na biznis outfit od stylistky Alexandry:

stylistka
Foto: vytvorené v Bantoa.com

Máte aj vy nejaké tipy? Kontaktujte nás mailom na: redakcia@akcnezeny.sk

Titulné foto: Banská Bystrica, klocher.sk

žiadne príspevky na zobrazenie