Výber noviniek od Akčných žien

0
Výber noviniek od Akčných žien
Foto: fotkyzadarmo.sk

Na začiatok týždňa sme si pre vás prichystali chuťovky, ktoré sú plné čerstvých informácií a tipov. Čo sa udialo vo svete, aká zaujímavá žena stojí za inšpiráciu, aký hand-made výrobok si nenechať újsť, kam sa oplatí ísť pozrieť, alebo tu nájdete pikošku či zaujímavosť, ktorá vám spestrí bežný deň.

1. Na svete je aktuálne iba 20 žien, ktoré sa nachádzajú v najdôležitejších politických funkciách – ako hlavy štátu (prezidentky) alebo na poste premiéra. Tento počet tvorí len 6,4% z celkového množstva týchto pozícií na svete. Prezidentský alebo kráľovský úrad zastáva 10 žien a zvyšných 10 sú premiérky . Európa je na tom najlepšie, máme tu 6 žien ako hlavy štátu (z toho jednu na čele monarchie – anglickú kráľovnú Alžbetu II, ktorá vládne od roku 1952) a 5 žien na poste predsedu vlády.

2. Koncom júna tohto roku v Saudskej Arábii konečne povolili ženám jazdiť na aute. Saudská Arábia bola poslednou krajinou na svete, kde bolo ženám zakázané šoférovať. Rozhodnutie zrušiť tento archaický zákaz vydal princ Mohammed bin Salman. Ženská pretekárka Aseel Al-Hamad sa preto rozhodla, že tento deň oslávi závodom na okruhu Le Castellet vo Francúzsku a jej jazda bola tiež súčasťou pretekárskej prehliadky.

3. Na zelenej streche OC Cenral v Bratislave si môžete každý pracovný deň ráno počas celého augusta zacvičiť. Každý pondelok a piatok ráno o 7:30 dostanete poriadne do tela na lekciách bodyARTu a deepWORKu. Ostatné dni sú už od 7:15 venované jóge. Okrem toho sa tam konajú rôzne akcie – vo štvrtok 16. augusta sa môžete prísť pozrieť na koncert BULP.

4. Chcete schudúť z tukov a nie zo svalovej hmoty? Každý chce schudnúť čo najrýchlejšie, ale pri kalorickom deficite telo berie energiu zovšadiaľ. Tajomstvom je, že si treba strážiť svoj denný príjem proteínu a konzumovať 0,8 gramov na kilogram vašej váhy. Ak pôjdete pod túto hranicu, vášmu telu začne chýbať hlavná zložka, ktorá vytvára svaly. Ideálne je jesť napríklad vajíčka, tuniaka, cottage syr alebo jogurty. A k tomu, samozrejme, zeleninu. Ak vás večer chytí hlad, dajte si na proteín bohatú sóju alebo strukoviny – napríklad sójové chipsy alebo hrachové krekry.

5. Skvelá slovenská strelkyňa, 33-ročná bronzová olympijská medialistka, Daniela Barteková sa po tretí raz stala majsterkou Európy v skeete žien. Pri tejto disciplíne je cieľom zasiahnuť trieštivé hlinené alebo alfaltové „holuby“ s veľkosťou 110 mm. Daniela tak získala svoju prvú individuálnu medailu v tomto roku.

6. Tip na handmade: ak ste priazdnivcom slow fashion a záleží vám na kvalitnom spracovaní jednotlivých kúskov oblečenia, ktoré aj vynosíte, zaujme vás ponuka slovenskej návrhárky, ktorá vystupuje pod značkou Vivien Mihalish. Ponúka šaty, blúzky a sukne z kvalitných materiálov a v nadčasových strihoch, ktoré by si nemali nechať újsť dámy s elegantným štýlom.

Prečítajte si aj novinky z minulého týždňa, z ktorých väčšina je stále aktuálna.

moda, vivien mihalish, saty
Foto: Vivien Mihalish

7. Knižný tip – Marcela Václavková Konrádová je dáma, ktorá vyštudovala niekoľko vysokých škôl, čo pri jej zdravotnom stave a početných operáciách nebolo jednoduché. Napriek tomu sa nevzdávala a pracovala nielen na sebe, ale pomáhala druhým – ťažko skúšaným ľuďom s rôznymi handicapmi. Hlavná hrdinka jej knihy Prebuď sa a žiar na svojej vlastnej ceste tvrdí, že jediným postihnutím v jej živote môže byť nesprávny prístup – k sebe samej aj k životu.

8. Bažant kinematograf ponúka atmosféru letného kina na bratislavskej Magio pláži. Premieta sa vždy po 21. hodine a program na tento týždeň je nasledujúci: pondelok 13.8. Mečiar, utorok 14.8. Borg/McEnroe, streda 15.8. Kingsman: Zlatý kruh a v piatok Moulin Rouge s nezabudnuteľnou Nicole Kidman. Vstup je voľný.

9. Poznáte slovenský Tádž Mahal? Je ním Mauzóleum Andrásssyovcov v Krásnohorskom Podhradí v Košickom kraji a je to unikátna secesná pamiatka, postavená v roku 1904. Postaviť ho dal gróf Dionýz Andrássy po smrti manželky Františky. Františka bola dcéra riaditeľa viedenského konzervatória a svadbou s ňou gróf porušil šľachtické a feudálne zvyklosti, preto jeho manželku nikdy neuznali za príslušníčku rodu. Inšpiráciou pre stavbu mauzólea bola hrobka ostrogótskeho kráľa Theodoricha v talianskom meste Ravenna, ktorá svojím vzhľadom a atmosférou priťahovala romantikov z celej Európy.

10. Inšpirujte sa outfitom do práce od Stylist Alexandra:

kolaz, moda, outfit, stylistka
Foto: koláž od Stylist Alexandra

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu