Dve východniarky získali investíciu pol milióna eur. Ostávajú však pri zemi a tešia sa na nové výzvy

0
Dve východniarky získali investíciu pol milióna eur. Ostávajú však pri zemi a tešia sa na nové výzvy

Dve mladé východniarky Mirka a Jana rozbehli v Košiciach svoju PR agentúru. Na východnom Slovensku sa každým rokom rozrastajú a pribúdajú im nové projekty. Teraz získali polmiliónovú investíciu na projekt, ktorý prepojí novinárov a odborníkov. 

V rozhovore nám prezradili:

  • ako sa im podarilo získať investora
  • o čom je ich projekt a komu pomáha
  • aké sú ich plány
  • aká je atmosféra v ich čisto dámskom tíme
  • čo radia všetkým akčným ženám
  • ako sa môžete zapojiť aj vy ako odborníčky

Aké sú vaše pocity zo získania polmiliónovej investície do vášho projektu?

Z investície sa samozrejme tešíme. Aj keď na druhej strane je to pre nás veľký záväzok a s tým súvisiaca zodpovednosť, ktorá nás drží pri zemi.

Priblížte našim čitateľkám, o čom je váš projekt medializuj.sk? Prečo vznikol?

Cieľom projektu je v prvom rade pomáhať – ako verejnosti, tak novinárom. Vznikol z potreby, ktorú sme roky pociťovali. Jeho úlohou je prepájať novinárov hľadajúcich relevantné zdroje s odborníkmi poskytujúcimi dôveryhodné informácie. Časom by sme radi pridružili aj ďalšie služby v oblasti natívnej reklamy, ktoré by boli taktiež prospešné pre obe strany.

Ako sa to celé udialo? Plánovali ste niekedy, že získate investora pre váš projekt medializuj.sk?

Na tomto má najväčšiu zásluhu náš kolega, vývojár Zsolt Szabo, ktorý celú myšlienku predstavil investorovi.

https://www.instagram.com/p/CEJco4vBUqU/

Čo všetko ste museli investorovi predložiť alebo pripraviť?

Počas prípravy podkladov pre investora sme sa museli hlbšie zamyslieť nad celým projektom. Vypracovali sme víziu platformy, s tým súvisiace plány a ciele na najbližších 5 rokov a samozrejme rozpočet. Stretnutie s investorom taktiež nebolo jednorazové, veľa sme sedeli, rozprávali sa a brainstormovali.

Nie je to pre vás veľký záväzok?

Určite je. Ako som spomínala, je to hlavne o zodpovednosti, ale na to sme rokmi zvyknuté už z nášho podnikania. Snažíme sa k tomu postaviť rovnako. Zodpovedne, s pokorou a s dávkou energie potrebnej na množstvo práce, ktorá nás čaká.

Tešíte sa na nové výzvy v súvislosti s investíciou?

Práca nás baví, takže určite sa tešíme, aj keď k tomu pristupujeme s rešpektom.

Aký bude váš prvý postup? Čo vás čaká najbližšie mesiace?

Na medializuj pracujeme už viac ako rok. Snažíme sa plniť naše krátkodobé aj dlhodobé ciele a vízie. Teraz sa však sústreďujeme na to, aby sme našli našich spolupracovníkov v ďalších krajinách, rozšírili platformu na Slovensku a pripravujeme aj ponuku doplnkových služieb.

Kde všade chcete expandovať?

V priebehu najbližšieho roka by sme službu Medializuj radi rozšírili do 10 krajín Európy. V priebehu tohto mesiaca to bude Česká republika, Maďarsko a Poľsko. 

Okrem projektu sa venujete aj vlastnej PR agentúre LEMUR v Košiciach. Ako budete manažovať ďalej prácu na projekte Medializuj.sk?

V LEMURe máme úžasný tím ľudí. Kolegyne sú zodpovedné, šikovné a pripravené nás kedykoľvek zastúpiť.

V agentúre ste samé ženy. Prevláda u vás v tíme harmónia alebo sa občas aj pohryziete?

Nevieme, ako sa to stalo, ale je to tak. Dovolíme si povedať, že u nás vládne harmónia a dopĺňame sa. Občas tolerujeme vzájomné výkyvy nálad, ale sme na jednej vlne. Čo sa týka humoru, pováh, práce. Úprimne povedané, sme spokojné. To však neznamená, že sa k nám v budúcnosti nemôže pridať odvážny kolega (úsmev).

Vaším poznávacím znamením je humor, ktorý si zvyknete robiť aj samé zo seba. Ktorá z vás berie “problémy a výzvy” s väčším nadhľadom Janka alebo Mimi?

Povedala by som, že keď je zábava, tak je zábava. Ak však stojíme pred problémom, výzvou či nepríjemnou situáciou, vieme sa obe zmobilizovať, držať spolu a pripraviť plán. A k nemu ďalší záložný plán.

Ktorá z vás je väčšia šéfka?

Vyznávame rovnoprávnosť (smiech). Nesnažíme sa šéfovať, snažíme sa byť si partnerkami v podnikaní a kolegyňami, na ktoré sa dá spoľahnúť.

Máte svoj rituál, ktorý rady opakujete?

Ak máš na mysli nejakú labku pre šťastie, tak to nemáme. V kancelárii však radi opakujeme niektoré rutiny – nanukové letné dni, koláčové zimné dni, spoločné raňajky a keď sa tak nad tým zamýšľam, asi rady a veľa jeme (úsmev).

Čo robíte najradšej vo voľnom čase?

Janka najradšej behá po horách a pečie. Ja trávim čas s rodinou a vymýšľam program pre deti. Obe by sme najbližšie leto najradšej prekaravánovali – to máme spoločné.

Na čo ste najviac pyšné?

Po pracovnej stránke určite na tím ľudí, aký sa nám podaril vyskladať. A verím, že onedlho povieme, že na projekt, ktorý sa dostal do sveta.

Čo by ste odkázali iným akčným ženám?

Aby robili svoju prácu s nadšením a s radosťou. Práca, ktorá baví – napĺňa. Aby sa obklopili ľuďmi, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty a spolu sa inšpirovali a posúvali stále vpred. A nevadí, ak niečo nevyjde. Treba byť trpezlivý a nevzdávať sa. Držíme palce.

Ak by ste sa chceli na našom webe registrovať ako odborníčka, môžete tak urobiť na stránke medializuj.sk.

https://www.instagram.com/p/B9WilXhJ2vx/

Zdroj foto: Nikoleta Mackovjak

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu