Výnimočnosť

0
Výnimočnosť

“Buď sám sebou. Všetko ostatné je už obsadené” – José Cura

Presne tak. Všetky ostatné miesta, role a tváre sú už obsadené.  Prijať samú seba so všetkým, čo k vám patrí je to najlepšie čo sa dá. V tom momente, ako to urobíte, tak vás prestanú trápiť vami vymyslené nedostatky, prestane vás zaujímať, čo si kto myslí a uvoľní sa vám veľmi veľa priestoru na iné myšlienky, zážitky a vnemy.

Už počujem ako vravíte, že chcete byť taká alebo onaká, chcete vedieť to či ono a chcete sa podobať vášmu idolu. Dobre, tak to urobte, avšak po svojom. Nikto iný nemôže byť Barbrou Streisand (je úžasná), avšak niekto iný môže spievať rovnako úžasne, ale svojím vlastným spôsobom. Nik iný nemôže byť Petrou Polnišovou (je skvelá), avšak ktokoľvek môže byť vtipný sebe vlastným spôsobom.

Prečítajte si aj 9 tipov na asertivitu

fotografka
foto: pixabay.com

Aká je to “vlastná cesta”?

A v čom spočíva slovné spojenie „vlastný spôsob“?  Každá si môže predstaviť čo len chce, podľa mňa tam však patrí tá jemná chémia vlastností, vedomostí, skúseností, zážitkov, názorov, výchovy, vzorcov, presvedčení, postojov, talentov, zručností, snov, cieľov, túžob a všetkého ostatného.  Aj rovnaký výhľad z balkóna na more budú 10 ľudia vnímať 10x inak.  A toto je to o čom hovorím, o tej jemnej chémii v každej z nás. A hoci sme si v niečom veľmi podobné, tak sme v mnohom veľmi rozdielne. A každá z nás je iná, výnimočná.

Výnimočnosť má každý človek. Len občas ju nechceme vidieť, naschvál ju prehliadame, a dokonca potláčame, pretože si myslíme, že ak budeme niekým iným, tak nám bude lepšie.  Čím dlhšie svoje ja, a teda svoju výnimočnosť, potláčame, tým viac sa hlási a dáva o sebe vedieť. Tie formy sú rôzne, od opakujúcich sa situácií až po choroby a nepríjemné situácie.

Dovoľte si teda byť takou aká naozaj ste, dovoľte svojej jemnej chémii vyčarovať svoje kúzlo a ukázať vašu výnimočnosť. A pre tie, ktoré sa chcú intenzívne venovať svojej vlastnej výnimočnosti, tak pre tie je tu moja stránka.

žiadne príspevky na zobrazenie