YouTube či Facebook bojujú proti konšpiračnému videu o koronavíruse, šíri sa rýchlo

0
YouTube či Facebook bojujú proti konšpiračnému videu o koronavíruse, šíri sa rýchlo

O koronavíruse sa šíri mnoho informácií a niekedy je ťažké rozlíšiť, či ide o pravdu alebo lož. Niektoré siete sa však rozhodli zabojovať a bojujú proti konšpiračnému videu.

Najväčšie sociálne platformy upozorňujú na nové video, ktoré obsahuje konšpiračné teórie o koronavíruse a rýchlo sa šíri na internete. Takzvané Plandemic video vytvorili v podobe dokumentu a produkcia je na oveľa vyššej úrovni, ako pri iných podobných videách.

Pozrite si aj článok: Facebook vyvinul umelú inteligenciu, ktorá dokáže v komunikácii nahradiť človeka

Ponúka množstvo nesprávnych informácií o pôvode vírusu a jeho prenose. Aj napriek veľkej snahe o jeho vymazanie ho používatelia stále zdieľajú. Novinka má 26 minút a objavila sa začiatkom týždňa, pričom sa začala rýchlo šíriť na YouTube, Facebooku, Twitteri a ďalších platformách.

Viac o téme: Koronavírus

Tvorcovia v ňom tvrdia, že koronavírus niekto vytvoril v laboratórnych podmienkach, že používanie tvárových masiek a rukavíc v skutočnosti vystavuje ľudí oveľa vyššiemu riziku a že zatváranie pláži je „šialenstvo„, pretože vo vode sa nachádzajú liečivé mikróby.

Uvádzajú v ňom tiež, že počet mŕtvych v dôsledku ochorenia COVID-19 vlády zámerne falšujú s cieľom dosiahnuť lepšiu kontrolu nad ľuďmi.

Prečítajte si: Vizuálne trendy, ktorými osviežite kampane na sociálnych sieťach

Ani jedno z týchto tvrdení sa pritom neopiera o spoľahlivé vedecké a lekárske dôkazy.

Zdroj: Webnoviny.sk

žiadne príspevky na zobrazenie