10 krajín s najnižšími príjmami na svete – je tam aj Slovensko?

0
10 krajín s najnižšími príjmami na svete – je tam aj Slovensko?
pixabay.com

Experti na osobné financie na money.co.uk sa zamerali na globálne minimálne mzdy v porovnaní s globálnymi životnými nákladmi, aby vytvorili Svetovú mzdovú správu a zistili, ktorým krajinám zostáva najmenší mesačný disponibilný príjem.

10 krajín s najnižším mesačným disponibilným príjmom

Na 1. mieste s najnižším mesačným disponibilným príjmom sú Spojené štáty Americké. Američania v priemere mesačne strácajú 637,63 GBP, keď zarábajú minimálnu mzdu 920,01 GBP. V USA je prepitné oveľa bežnejšie a je potrebné doplniť nízke mzdy ponúkané v krajine.

Izrael má druhý najväčší deficit, pokiaľ ide o disponibilný príjem každý mesiac, pracovníci s minimálnou mzdou v krajine zarábajú iba 857 libier. To je výrazne málo v porovnaní s priemernými životnými nákladmi na mesiac, ktoré sú tesne pod 1 500 GBP.

Európsky národ s najväčším rozdielom medzi ich minimálnou mzdou a životnými nákladmi je Slovensko, ktoré je na treťom mieste. Pracovníci s minimálnou mzdou prichádzajú každý mesiac o 421,94 libry, pretože životné náklady sú takmer dvojnásobkom minimálnej mzdy.

Prečítajte si: 29 nákupných návykov, ktoré vám pomôžu ušetriť

10 krajín s najvyšším mesačným disponibilným príjmom

Na prvom mieste s najvyšším disponibilným príjmom je Francúzsko. Francúzski občania s minimálnou mzdou majú najvyšší disponibilný príjem zo všetkých národov, v priemere 339,30 libier mesačne po odpočítaní životných nákladov. Mesačná minimálna mzda vo Francúzsku je tretia najvyššia na svete s viac ako 1 500 GBP mesačne, zatiaľ čo ich priemerné životné náklady sú len 12. najvyššie.

Turecku patrí druhé miesto s priemerným disponibilným príjmom 308,75 libier. Aj keď je turecká minimálna mzda v top 10 najnižších z uvedených rebríčkov, Turci majú stále druhú najvyššiu úroveň priemerného mesačného disponibilného príjmu. Dôvodom je to, že priemerné životné náklady v Turecku sú neuveriteľne nízke – 460,03 GBP, čo je o 581,56 GBP menej, ako je priemerná čiastka vo všetkých krajinách.

Na treťom mieste s priemerným disponibilným príjmom 174,59 libier je Poľsko. Aj keď je to hlboko pod týmito dvoma vyššie uvedenými položkami, Poliaci sú stále najlepšími pri zarábaní minimálnej mzdy.

Celý prieskum vrátane rebríčka najvyšších životných nákladov a priemerných minimálnych miezd si môžete pozrieť kliknutím sem.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu