10 nádherných vianočných dekorácií, ktoré ohromia vaše okolie

Ak chcete svoj domov zmeniť na závideniahodnú zimnú ríšu divov, o ktorej ste vždy snívali, nemusíte vylúpiť banku. Vďaka týmto nižšie neuveriteľne ľahkým a nákladovo efektívnym tipom urobíte nielen dojem na svojho manžela a deti (a svokrovcov!), ale budete hviezdou aj na Instagrame. Nemíňajte zbytočne peniaze na dekorácie, tieto úspory radšej použite na kúpu darčekov pre svojich najdrahších.

1. Ľadové lampióny

Pre tých, ktorí hľadajú ľahkú a lacnú alternatívu k vonkajším sviatočným dekoráciám, postačia do it yourself ľadové lampióny. Ak chcete vyrobiť tieto malé sochy z ľadu, jednoducho naplňte vodou stredne veľkú a veľkú plastovú nádobu vodou a potom ponorte plastový pohár do stredu nádoby, aby ste vytvorili priestor na čajové svetlo. Potom, čo ju necháte cez noc v mrazničke (alebo vonku, ak sú teploty dosť nízke), vyberte mrazenú formu a získate perfektne tvarovaný ľadový lampáš. Pokiaľ vonkajšie teploty umožňujú existenciu takýchto lampiónov, môžete ich umiestniť na verandu alebo po schodoch vedúcich k predným dverám, aby ste v tomto sviatočnom období skutočne ohromili všetkých hostí.

2. Lesklý a jasný vianočný veniec

Ak sa vám vaša zbierka ozdôb skutočne vymkla z rúk, vezmite z nepoužitých dekorácií tie najžiarivejšie a najjasnejšie, aby ste vyrobili tento “veniec z druhej ruky“. Ako základ použite jednoduchý veniec z polystyrénu obalený stužkou. Potom pomocou zelených špendlíkov (držte sa vianočnej témy!) pripevnite na veniec svoje obľúbené nepoužívané ozdoby, až kým úplne neprekryjete základ.

3. Servírovanie v darčekovom balení

Prečo neprispôsobiť aj servírovanie vianočnému dekoru? Na dosiahnutie slávnostného vzhľadu jednoducho použite niekoľko rôznych rolí baliaceho papiera a zmerajte dĺžku potrebnú na vyloženie každého servírovacieho podnosu. Je to neuveriteľne ľahký a nákladovo efektívny spôsob, ako zabezpečiť, aby váš vianočný stôl vyzeral skvele.

4. Perníková dedinka

Namiesto toho, aby ste utratili peniaze za potraviny na skutočnú perníkovú dedinku, čo keby ste ju vytvorili z kartónov z recyklovaného mlieka, obrúskov, obilnín a starých gombíkov? Jediné, čo budete musieť kúpiť, sú: svetlohnedá a biela akrylová remeselnícka farba, umelý sneh a biela fixa – všetko ľahko nájdete obchode s remeselnými výrobkami. Vyrežte z kartónu trojuholníky, ktoré zlepíte dokopy. Potom ich vytvarujte tak, aby vytvorili strechy, ktoré potom natriete na bielo a nalepíte na strechy domu. Potom nechajte priestor vašej kreativite.

Prečítajte si: Ako vytvoríte DIY dekorácie do bytu – 8 tipov

5. Plstená sukňa pod stromček

Namiesto použitia starej a zaprášenej sukne vyskúšajte vytvoriť novú jednoduchú plstenú sukňu, ktorá si nevyžaduje žiadne šitie. Začnite zhromaždením asi jeden a pol metra bielej, tyrkysovej a dvoch až troch doplnkových farieb plsteného materiálu. Po vystrihnutí štvorca z bielej plstenej látky preložte štvorec dvakrát na polovicu a vyrežte otvor, do ktorého sa zmestí vianočný stromček.

Potom pomocou bielej sukne ako šablóny rozrežte tyrkysovú plsť na rovnako veľký kruh a potom túto látku preložte na štvrtiny. Potom nakreslite ľubovoľný vzor – vyrezaním vzoru vznikne symetrický dizajn, ktorý by ste potom mali umiestniť na bielu plsť. Takto môžete pridať ešte ľubovoľné množstvo farebnej plste. Na dokončenie dizajnu zlepte všetky kúsky dokopy.

6. Papierová girlanda

Ak vás na sviatky nebaví rozmotávať staré svetelné reťaze, jednoducho si vytvorte svoju vlastnú verziu pomocou rôzne farebného kartónu alebo tvrdého papiera, sivého papiera, lepidla, dierkovača, spinkovača a špagátu. Podľa počtu svetiel si pripravte rovnaký počet oboch farebných papierikov, vezmite šedé a trikrát ich zložte na polovicu. Pretože to budú vrchné kúsky, do ktorých sa bude vkladať špagát, vyrežte otvor na tretí obdĺžnik zľava. Po zlepení koncov k sebe prejdite na druhú sadu pásikov. Preložte ich na polovicu a urobte dierku tam, kde sa konce pásika stretávajú.

7. Drevená reťaz

Ak chcete svojmu domovu dodať rustikálny vzhľad, vyskúšajte si vyrobiť túto DIY drevenú reťaz. Tento vzhľad vytvoríte pomocou piatich okrúhlych kusov dreva, ktoré ľahko nájdete v ktoromkoľvek obchode s remeselnými výrobkami – alebo aj vonku! Vyvŕtajte dieru do vrchnej časti dreva, aby sa vytvoril priestor pre špagát. Ďalej už môžete použiť vašu kreativitu.

8. Vianočné stromčeky z mušlí

Tento vianočný stromček inšpirovaný plážou môže priniesť do zimného obdobia kúsok leta. Použite mušle v najrôznejších veľkostiach a farbách. Pomocou jednoduchého základu vyrobeného z peny začnite zdola a postupujte smerom nahor po strome a na základ prilepte mušle podľa vášho výberu.

9. Zasnežené fľaše na víno

Využite svoje staré použité fľaše od vína v tomto sviatočnom období tým, že sa stanú stredobodom vášho jedálenského stola. Na dosiahnutie dekoračného vzhľadu jednoducho odstráňte štítky z troch fliaš s rôznou veľkosťou a potom ich potrite bielou farbou a nalepte umelý sneh. Môžete pridať aj červené ozdoby. Všetky tri fľaše vína, spolu s niekoľkými červenými ozdobami a falošným snehom položte na ozdobný tanier červenej alebo zelenej farby, aby ste tejto dekorácií dodali luxusný vzhľad.

10. Personalizované menovky

Urobte si čas v tomto rušnom vianočnom období na výrobu personalizovaných menoviek, ktoré vášmu vianočnému stolu dodajú šmrnc. Budete potrebovať šišky, štetec a vyrezané písmeno z drevotriesky (jedno pre každého z vašich hostí, a to prvé písmeno ich krstného mena).