3 ženské omyly, ktoré nám zbytočne ničia vzťah! Prestaňme s tým!

0
3 ženské omyly, ktoré nám zbytočne ničia vzťah! Prestaňme s tým!

Na veku skutočne nezáleží. Každá žena túži po svojej osudovej láske, byť milovaná a milovať. Láska je akýmsi svetom nežného pohlavia, ktorý jej dáva zmysel a chuť bojovať. Až natoľko, že často v mene lásky pácha škody, ktorým ale neškodí len svojmu partnerovi, no najmä sebe.

Milé dámy, v duchu nasledujúcich mýtov sa snažíme presvedčiť našu polovičku, že my sme práve tie osudové ženy, len aby sme ho získali. Nedajme sa zmiasť a prestaňme s tým. Takéto nás muži nechcú!

Snažíme sa o dokonalosť

Na každom kroku sa stretávame v médiách s „dokonalými“ ženami. Výzor ako z titulky časopisu, správanie hodné kráľovnej či vždy usmiata tvár. A tým si máme vybudovať úctu a rešpekt od opačného pohlavia? Reálny život je o úplne niečom inom. Ak sa budeme hrať na dokonalé princezné, muža jednoducho rýchlo zunujeme. Akonáhle muž zistí, že žena, ktorá mu vstúpila do života, je až príliš dokonalá, príliš dobrá a príliš ochotná splniť mu všetky jeho želania, stratí záujem. Muži totiž nechcú dokonalú ženu. Chcú zaujímavú ženu. A v tom je ten rozdiel.

Prečítajte si aj: Ako sa vyrovnať s neverou? Má vzťah šancu fungovať ďalej aj po nevere?

zena s okuliarmi

Chcú ženu, nie erotickú hračku

Ďalší mýtus, v ktorom žije mnoho žien. Mužské reakcie na časopisy s podtónom erotiky sú veľmi mätúce. Pri pohľade na ne, áno, páni žasnú od nadšenia, avšak od ženy, manželky, matky ich detí chcú niečo hlbšie, niečo viac. Chlap netúži po tom, aby išiel do postele so ženou, ktorá ho nemá čím prekvapiť. Nemotivuje ho, keď ju už videl. Chce si ju totiž rozbaľovať ako darček, chce ju spoznávať postupne… Inak zaradí ženu do kolonky „len ďalšia krátkodobá známosť“. A to nechceme. Doprajte si čas na spoznávanie toho druhého a nerozdávajte hneď všetko… Tým zároveň odfiltrujete mužov, ktorí nemajú záujem o dlhodobý vzťah.

Máme strach, že nás opustí

Strach dokáže divy. Robí z nás zraniteľnejšími bytosťami. Ba čo horšie, núti nás stratiť našu podstatu, našu dušu. Doteraz sme futbal nenávideli, ale kvôli tomu, aby sme dosiahli, že nás bude milovať ešte viac, z nás odrazu robí obrovské fanúšičky. Prečo meníme našu podstatu? Keď sa spýtate mužov, čo považujú za najväčší nátlak vo vzťahu, väčšina sa zhodne v tom, že najhoršia je žena, ktorá z partnera urobí modlu a okolo neho sústreďuje celý svoj svet. Ako je svet svetom, muž si vážil len takú ženu, ktorá vždy ostala sama sebou, nech sa deje čo chce. Nestrácajte samu seba, nechajte si svoje koníčky a neprestaňte sa stretávať s kamarátkami len preto, že sa zrazu objavil on.

žiadne príspevky na zobrazenie