Ako začať s prácou na voľnej nohe?

1
Ako začať s prácou na voľnej nohe?

Chceš začať pracovať samostatne, ale nevieš s čím? Uvažuj nad tým, čo dokážeš a premeň to na ponuku tvojich služieb/produktov.

*Staň sa virtuálnou asistentkou

Ideálnou prácou pre akčné ženy je na začiatok, ak napríklad zatiaľ nevieš, v čom by si rada podnikala, práca virtuálnej asistentky. Práca asistentky je výhodná pre naplnenie pracovnej potreby a zároveň si nablízku svojim deťom. Technológie napredujú závratnou rýchlosťou a podniky hľadajú spôsoby, ako zadávať viac úloh pri menšom počte zamestnancov.

Práca asistentky môže byť rôznorodá od dvíhania telefónu, cez spracovanie dát, tvorbu prezentácií, ale rovnako to môže byť copywriting, obsluha sociálnych médií, preklady či prepis textu. Záleží na tom, čo ovládaš a čo vieš ponúknuť. Za svoj balíček služieb si môžeš vypýtať rôzne sadzby v závislosti od náročnosti jednotlivých úloh alebo počtu odpracovaných hodín.

Ak sa chceš dozvedieť viac o práci virtuálnej asistentky, stojí za to absolvovať vzdelávací program, ktorý ponúka návod ako na to. Pri tejto práci je tiež kľúčová od začiatku správne nastavená komunikácia.

Prečítajte si, kde môžete zohnať pekné fotografie na váš web.

asistentka, virtualna asistentka, office manager
Foto: pexels.com

*Staň sa profi blogerkou

Ak ťa baví písanie a máš základný prehľad o online technológii, možno nie je zlý nápad založiť si vlastný blog. Je to jednoduchá forma sebaprezentácie a tiež môže byť formou zárobku. Čo je dôležité, ľudia sa prostredníctvom blogu môžu dozvedieť aj o tvojej práci a vďaka blogu ti ďalšiu prácu ponúknu.

Príjem z blogu môžeš mať najčastejšie prostredníctvom affiliate marketingu a reklamy. Tiež môžeš ponúknuť písanie blogov jednotlivým značkám. Momentálne sú trendom medzi značkami pre mladých foto a video blogy.

Zo samotného blogovania nezarobíš hneď. Pre slušný zárobok z blogu musíš mať veľký počet pravidelných čitateľov a to, pravdaže, nejaký ten čas potrvá.

Pri tvorbe blogu vždy mysli na svojich čitateľov. Kto si myslíš, že tvoj blog bude čítať? Potom, čo si odpovieš na otázku o tvojom zákazníkovi, treba myslieť na to, aby obsah zodpovedal tomu, čo pre tvoje publikum môže byť užitočné. Rovnako treba mať výdrž a pravidelne blog aktualizovať. Spätná väzba ťa bude vždy posúvať ďalej a rovnako ti môže pomôcť pochopiť, čo je pre čitateľov zaujímavý obsah. Okrem písania je potrebné myslieť aj na reklamu, pretože bez toho, aby o tebe niekto vedel, aj keď píšeš úplne perfektne, nemá písanie zmysel.

*Uvažuj nad svojím talentom!

Väčšina z nás má nejaké nevyužité nadanie. Začiatok vlastného podnikania je ideálna príležitosť, ako oprášiť svoje tvorivé ambície a premeniť ich na platenú prácu! Či už máš vášeň pre pečenie, krajčírstvo, dizajn, mentoring alebo by si chcela varovať veľa domácich miláčikov naraz, uvažuj nad tým, ako možno akčne premeniť sen na skutočnosť!

Ak stále pochybuješ, prečítaj si na inšpiráciu príbehy akčných žien, ktoré premenili svoje tvorivé nadanie na prácu snov!

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

  1. Dobrý deň,
    premýšlam zatial o práci popri zamestnaní, ktoré mám dobre ocenené, ale je tu vo me myšlienka pracovať z domu a pre seba. kapitál nemám aby som odišla z práce. Našla som vašu stránku a tak mám otázku ako to je začať ako virtuálna asistentka?
    Ďakujem za odpoveď a rady