5 myšlienok silných žien, používate ich aj vy?

0
5 myšlienok silných žien, používate ich aj vy?

Koľko myšlienok si myslíte, že sa preženie hlavou ženy každý deň? Odpoveď: Vedci odhadujú, že priemerná žena má každý deň asi 60 000 myšlienok!

Duševne silná žena má tajnú silu zamerať sa na myšlienky, ktoré jej dodávajú energiu a pomáhajú dosahovať ciele. Tu je päť myšlienok, ktoré vám pomôžu byť tou mentálne silnou ženou.

1. Neobviňujte ostatných

Namiesto toho, aby ste sa zamerali na to, ktoré aspekty správania druhej osoby sú dôsledkom vašich neúspechov alebo obmedzení, zamerajte sa na to, aké sú aspekty, ku ktorým ste mohli prispieť svojim správaním.

Niekedy je za tým aj postoj k sebe. Ostatní nám nemôžu poskytnúť niečo, čo nemáme ani sami v sebe. Ak nájdeme k sebe úctu, ak pocítime dôveru k svojim schopnostiam a ak zároveň rozvíjame otvorenosť k iným, nachádzame k sebe vyrovnaný vzťah, ktorý je základom sebalásky.

Silná žena preberá 100%-tnú zodpovednosť za všetko, čo v rámci svojich 50 percent akejkoľvek situácie dokáže ovládať.

2. Nenechajte sa uniesť tým, čo hovoria alebo robia iní ľudia

Chovanie ostatných ľudí vnímajte ako výsledok ich vlastných obmedzení a nie ako skutočný obraz, ktorý vypovedá niečo o vás. Keď si vážite názor iných ľudí viac, ako dôverujete svojmu vlastnému názoru na seba, núti vás to neustále tápať v neistote a kontrolovať ich správanie.

Ak na iných vyvíjate tlak, aby potvrdili vaše schopnosti, alebo pred nimi skrývate akýkoľvek neúspech, nie je to dobrá cesta. Osloboďte sa od reakcií na druhú osobu. Ak máte okolo seba spochybňovačov, obklopte sa radšej ľuďmi, ktorí vás podporia a vyzvihnú vaše schopnosti.

Prečítajte si aj článok o tom, kto najviac dopláca na retuš v časopisoch

3. Nevnímajte prekážky, pozerajte na ne ako na príležitosti

Ak chcete byť duševne silnou ženou, musíte si zachovať svoju sile tým, že budete vnímať aj frustrujúce udalosti ako príležitosť na učenie a rast. Namiesto toho, aby ste neboli spokojné so svojimi súčasnými okolnosťami, opýtajte sa sami seba: „Čo sa mám naučiť z tejto situácie?“ Nájdite si učiteľa alebo mentora, ktorý vám pomôže vidieť, že ste schopnejšia, ako si myslíte.

4. Vnímajte svoju hodnotu

Duševne silná žena vie, že keď dosiahne nejaké postavenie, ovplyvní to všetkých okolo nej. Takže prioritizujte vašu dobrú energiu, aby ste šírila okolo seba pozitívnu atmosféru. Nie je na škodu, keď sa budete o seba starať. Vaša schopnosť starať sa o druhých závisí od toho, ako spokojne sa cítite vy sama.

Ak sa chcete dostať na ďalšiu úroveň, musíte prejsť k strategickému plánovaniu. Skúste napísať svoju víziu toho, ako bude vyzerať váš ideálny deň. Pomyslite na to, ako by ste mohli pomôcť druhým. Podniknite kroky, aby každý deň vyzeral viac ako vaša vízia.

Potrebujete začať pracovať hneď ráno, aby ste si stihli zacvičiť? Budete sa cítiť lepšie, keď si párkrát za týždeň doprajete čítanie dobrej knihy? Môže to byť jednoduchšie, ako si myslíte… Napríklad si urobte krátku mentálnu prestávku, aby ste si oddýchli. Stačí aj tri minúty dopoludnia a tri minúty popoludní. Len tak získate jasnejšiu predstavu o svojich prioritách a až o 30% viac energie!

5. Nepozerajte na iné ženy ako konkurenciu

Ženy sa začínajú porovnávať s ostatnými ženami, keď si myslia, že pri moci môžu byť len niekoľké z nich. Potom sa znížia k neférovým ťahom alebo vyvíjajú na seba tlak, aby boli lepšie ako ostatné ženy. Odborníci sa zhodujú v tom, že ženy potrebujú ďalšie ženy vo svojej sieti, aby získali prehľad o tom, ako sa orientovať v podnikovej politike a ako nájsť pracovné príležitosti.

Naučte sa vidieť ďalšie ženy ako príležitosti, ktoré si navzájom umocňujú nápady a učia sa. Aj keď ste neboli vždy podporovaná inými ženami, vždy môžete zmeniť tento prístup typu „kráľovná včiel“ tým, že budete vidieť každú ženu ako súčasť sesterstva. Pomáhajte iným ženám, nechajte im vyniknúť. Stúpajúci príliv totiž zdvíha všetky lode!

Zdroj: www.womenworking.com

žiadne príspevky na zobrazenie