9 chytrých spôsobov, ako si privyrobiť

0
9 chytrých spôsobov, ako si privyrobiť
Foto: pixabay.com

Chýbajú vám peniaze? Ak je váš príjem neodstatočný, naplňte svoju peňaženku jedným z týchto skvelých vedľajších príjmov.

Po pandémii oveľa viac ľudí pociťuje problém s peniazmi. A tak často ľudia hľadajú spôsob, ako zarobiť nejaké peniaze navyše. Našťastie, ekonomika bola predtým celkom dobre rozbehnutá a vy máte k dispozícii množstvo možností, ako si vytvoriť ďalší príjem alebo rezervu pre horšie časy.

Až 10 percent všetkých Američanov, alebo viac ako 16 miliónov ľudí, sa od decembra 2019 považovalo za tvorcov skvelej ekonomiky. Samozrejme, s príchodom epidémie koronavírusu a obrovským počtom strát pracovných miest sa situácia dramaticky zmenila.

Je však potrebné vziať do úvahy, koľko voľného času chcete venovať vedľajším prácam a aký príjem potrebujete. Môže byť lákavé ochutnať úspech jedného projektu a rozhodnúť sa, že ho chcete robiť na plný úväzok. Aj keď aj to je možnosť, odporúčame vám vziať si projekt ako sekundárnu formu príjmu k svojej klasickej práci na plný úväzok – prinajmenšom dovtedy, kým sa nepresadíte.

pexals.com

Aby sme vám pomohli pri hľadaní možností na podnikanie, zostavili sme zoznam niektorých z najlepších webov a aplikácií pre freelancerov na online trhu. Všetky tieto platformy majú aj mobilné aplikácie, ktoré fungujú prakticky na akomkoľvek inteligentnom zariadení (či už Android alebo iOS), čo ešte uľahčuje začatie podnikania.

1. Ja spravím

Jaspravim.sk ponúka tisíce služieb a hand made produktov cez internet. Môžete tu ponúkať kvalitnú grafiku, logá, knihovnícke práce, korektúry, preklady, články, vizualizácie, interiérový dizajn, alebo ručne robené náušnice. Zarobte si cez internet a predávajte to, v čom ste dobrí.

2. Fiverr

Fiverr je jednou zo zabehnutých aplikácií a ako už z názvu vyplýva, začala svoju kariéru ako miesto, kde ľudia môžu predávať svoje zručnosti za 5 dolárov. Našťastie sa Fiverr odvtedy trochu rozšíril a teraz umožňuje širšiu škálu rôznych služieb. Máte možnosť nastaviť si sadzby tak, aby ste dosiahli aspoň životné minimum.

3. Upwork

Upwork začínal predovšetkým ako aplikácia pre začínajúcich autorov na voľnej nohe na nižšej úrovni a dominovali mu autori z iných krajín ako Západ. V dnešnej dobe je to však spoľahlivá voľba pre kohokoľvek na kreatívnych alebo rozvíjajúcich sa trhoch. Zvýšila svoje štandardy, aby si zabezpečila kvalifikovaných dodávateľov a vyššiu mzdu.

4. Freelancer

Freelancer je určený viac pre kreatívny trh. Stále však ponúka veľa možností aj pre polotechnických dodávateľov. Je to skvelá aplikácia pre niekoho, kto má sociálne médiá v malíčku alebo iné marketingové skúsenosti a tiež je dobrý vo webovom designe.

Zoznam 12 najčastejších chýb v životopisoch, ktoré by vydesili každého personálneho manažéra.

5. Super Sused

Portál supersused.sk je zameraný na to, že sledujete dopyty ľudí, ktorí zadajú úlohu, keď potrebujú niečo vyriešiť. Pošlete im svoju ponuku – navrhnete riešenie a taktiež čiastku, za ktorú ste ochotní prácu vykonať. A čakáte, či si vás vyberú. Potom splníte úlohu v dohodnutom čase a podľa zadania. Môže to byť výmena digestora, maľovanie, či montážne práce.

zahrada
Foto: pixabay.com

6. Zariadim

Zariadim.sk funguje podobne ako Super Sused, kde zadávte dopyty, alebo sa zaregistrujete ako dodávateľ. Na výber je však oveľa viac kategórií – dom, byt, záhrada, auto, podujatia, umenie, zdravie a krása, cestovanie, fotenie, aktivity pre deti.

7. Domelia

Pre ľudí, ktorí milujú deti, je Domelia skvelým spôsobom, ako si zarobiť. Môžete sa zaregistrovať ako opatrovateľka detí, učiteľka na doučovanie, opatrovateľka seniorov alebo pomocnica v domácnosti.  Aj keď sa to pre tých, ktorí práve začínajú, môže zdať trochu menej náročné, každý, kto má legitímne vzdelanie v pedagogike, má výhodu.

8. Uber

Uber je veľkým otcom aplikácií na zdieľanie jázd a nájdete ho aj vo väčšine väčších miest na Slovensku. Ak dobre a radi šoférujete, jeto dobrý nápad. Uber má síce problémy s tým, ako zaobchádza so svojimi dodávateľmi, ale v vyvažuje ich tým, že je populárny a ponúka dobré platy.

9. AirBnB

AirBnB alebo ekvivalent automobilovej aplikácie Getaround je aplikácia typu go-to, ktorá umožňuje prenajať vašu nehnuteľnosť cestovateľom, keď ju práve nepoužívate. Ešte lepšie je, že toto je koncept, ktorý nezaberie váš čas ani energiu (aj s malými režijnými nákladmi), čo vám umožní stráviť viac času prácou, ktorá si vyžadujú váš čas a úsilie.

Foto na titulke: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie