Aké prípravky používate cez leto? Testovali sme na vlastnej koži!

0
Aké prípravky používate cez leto? Testovali sme na vlastnej koži!
Foto: pixabay.com
Prípravkov na opaľovanie alebo na ochranu proti slnečnému žiareniu je na trhu mnoho. Niektoré nám nevyhovujú konzistenciou, iné nie sú práve najvoňavejšie. A pred neznámymi značkami si radšej nechávame odstup. Ako zistiť, ktoré sú tie najlepšie? 
Vyskúšali sme tri druhy prípravkov, ktoré ženy v lete používajú asi najčastejšie – samoopaľovacie mlieko, krémy s ochranným faktorom 30 a 50 a gél po opaľovaní. Rozdali sme ich trom ženám, ktoré nám zodpovedali na otázky. Testovala ich personalistka Lucia Noskovičová, IT testerka Veronika Kompánová a stylistka Alexandra Vrábelová. Všetky sú zároveň mamami, a tak sme sa spýtali aj na ochranu ich ratolestí.

Ako dosiahnuť krásne opálený vzhľad?

Mnohé dámy už na začiatku leta snívajú o pekne opálenej pokožke. Keď sa teploty vyšplhajú nad 25 stupňov, siahame po sukniach a šatách. Máloktorá z nás sa môže pochváliť peknými hnedými nohami. Preto ak nemáme čas nadobudnúť tento odtieň prirodzene, volíme rýchlejšie riešenie. Jedným z prostriedkov je aj jemné samoopaľovacie mlieko od Mary Kay. Zvýrazňuje a posilňuje prirodzený tón pokožky, čím sa docieli zdravo vyzerajúca farba. Naše respondentky testovali najprv tento produkt.

mary kay

Dámy, spomínali ste, že ste už predtým používali samoopaľovacie krémy. Ako hodnotíte produkt Jemné samoopaľovacie mlieko od Mary Kay?

Lucia: Veľmi dobre. Už na prvý pohľad pôsobí pekne.
Alexandra: Príjemný obal, veľkosť akurát, v tube je prípravku dostatočné množstvo.

Aká je jeho vôňa?

Lucia: Veľmi jemná, príjemná.
Alexandra: Vôňa je pekná a príjemná, čo je veľký rozdiel oproti produktom, ktoré som mala predtým. Doteraz som nenašla samoopaľovací krém, ktorý by nezapáchal. Až teraz tento.

Ako rýchlo po natretí ste videli výsledok?

Lucia: Výsledok vidno už po dvoch použitiach cca za 48 hodín.
Alexandra: Rozdiel som si všimla už po prvom natretí, i keď to bol veľmi jemný nádych. To mi však úplne vyhovovalo, pretože keď opálený vzhľad nadobudnete postupne, nestane sa vám, že by ste zrazu mali fľaky.
(Pozn. redakcie na dosiahnutie konečného efektu opálenia je potrebné si ho natierať podľa návodu 7 dní).

Je ľahké dosiahnuť rovnomerne opálený vzhľad?

Lucia: Áno.
Alexandra: Áno, keďže hnednete postupne, nenastáva kontrast s neopálenou či nenatretou pokožkou.

Celková spokojnosť/nespokojnosť?

Lucia: Celková spokojnosť veľmi vysoká, príjemná vôňa, jemná, dobre roztierateľná emulzia.
Alexandra: Určite spokojnosť. Výrobok by som odporučila aj kamarátkam.
mary kay opalovanie
Foto: Veronika Kompánová

Ako v hodnotení dopadli krémy na opaľovanie?

Pri pobyte na slnku sa pravdepodobne nezaobídete bez  krémov s ochranným faktorom. Najmä dámy s citlivou pokožkou a svetlé typy by mali siahnuť po vyššom ochrannom faktore. Taktiež deti by sme určite nemali nechávať bez natrenia a dbať o to, aby boli natreté už pred vstupom do vody.

Ochranný faktor udáva o aký násobok času si možno po nanesení prípravku predĺžiť pobyt na slnku, bez začervenania kože. Tento čas je u každého človeka individuálny a do veľkej miery závisí od fototypu. Ak napríklad niekto vydrží na slnku bez začervenania 10 minút, SPF 30 mu tento pobyt predĺži o 30 krát, čiže si môže slnko vychutnať až 300 minút.

V lete je potrebné chrániť sa. Vyhovovala vám ochrana SPF 30 a 50?

Lucia: Áno, faktor 30 pre dospelých a 50 pre deti a na citlivé partie tela – napr. tvár.
Veronika: SPF 50 sme natierali deti a SPF 30 sme používali dospelí. Mám pocit, že v mori sa zmyli.
Alexandra: Áno, najmä pre deti zvyknem používať vyšší ochranný faktor.

Použili ste produkty aj na natieranie detí?

Lucia: Áno
Veronika: Áno
Alexandra: Áno, aj keď išli do bazéna. Hoci majú citlivú a svetlú pokožku, krém ich ochránil.

V akej krajine ste dovolenkovali? Kde ste krémy používali?

Lucia: Chorvátsko, Slovensko
Veronika: Chorvátsko
Alexandra: Slovinsko, Slovensko

Akú konzistenciu a vôňu majú krémy na opaľovanie?

Lucia: Jemnú konzistenciu, veľmi jemnú vôňu, resp. takmer bez vône, ale to nie je vôbec podstatné – dôležitý je účinok ochrany.
Veronika: Vôňa bola neutrálna, nevtieravá, hlavne v horúčavách nebola „ťažká“. Konzistenciu hodnotím ako veľmi hustú. Deti sme natierali poctivo, každé cca 2 – 3 hodiny, balenie nám vydržalo po celú 4-dňovú dovolenku.
Alexandra: Konzistenciu tak akurát, dobre sa roztierali, vôňa bola príjemná.

Ako sa krémy natierajú?

Lucia: Veľmi dobre a ľahko.
Veronika: Je potrebné aplikovať pomerne veľké množstvo. Krémová konzistencia mi nevyhovovala. Preferujem opaľovacie prostriedky v spreji.
Alexandra: Väčšinou som predtým mala s krémovými prípravkami pocit, že sa zle natierajú a zle vstrebávajú. Pri tomto to neplatilo. A naopak, pri sprejoch som mala dojem, ze ochrana nie je dostatočná.
mary kay opalovanie
Foto: Veronika Kompánová

Gél po opaľovaní obstál na výbornú

Aj napriek tomu, že sa zvykneme v lete natierať, sa nám môže stať, že situáciu podceníme. Môžeme sa natrieť nedôsledne alebo si po kúpaní zabudneme opätovne naniesť krém. Aj naše tri dámy sa už stretli s tým, že sa spálili, alebo ich pokožka po pobyte na slnku pálila. Preto sme sa spýtali aj to, ako pôsobil regeneračný gel, ktorý je určený po opaľovaní. Obsahuje upokojujúce rastlinné výťažky bohaté na antioxidanty, ktoré doplňujú vlhkosť dôležitú pre pokožku.

Lucia: Z výrobku som nadšená. Dobre a ľahko sa nanáša aj na spálenú a boľavú pokožku, či už dospelého alebo dieťaťa.
Veronika: Chladiaci gél je výborný. Vôňa je ľahunká, je hebký, a navyše už samotné modré zafarbenie navodzuje pocit chladu a zmiernenia pálenia.
Alexandra: Gél ma zachránil, keď som si zle natrela chrbát. Pálenie hneď ustúpilo a na druhý deň som nemala žiadne červené miesto.

Cítili ste jeho účinok?

Lucia: Účinok je cítiť takmer okamžite (u dospelého aj dieťaťa) cca do 3 minút. Hodnotenie je na výbornú. Oceňujem aj veľmi príjemnú a jemnú vôňu. Tento prípravok určite radi zaradíme do našej letnej výbavy.
Veronika: Áno, účinok sa dostavil, povedala by som, že v priebehu niekoľkých minút. Opätovnú aplikáciu som vykonala len v prípade, ak som si popálenú pokožku podráždila, napr. prezliekaním sa.
Alexandra: Áno, hneď bolo cítiť namiesto pálenia pokožky príjemný ochladenie.
Zdá sa, že produkty Mary Kay nesklamali. Dámy si pochvaľovali aj samoopaľovacie mlieko, hodnotenie krémov na opaľovanie bolo taktiež pozitívne, až na jednu pripomienku o konzistencii, a najväčší úspech mal gel po opaľovaní.
Chcete s nami tiež testovať? Vyplňte dotazník a budeme vás kontaktovať. Alebo sa rovno zapojte do aktuálnej výzvy!
Foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu