NAČÍTAVAM

Type to search

BIZNIS BLOG FREELANCE MAGAZÍN PODNIKANIE

7 vlastností, vďaka ktorým ženy podnikajú inak

REDAKCIA
Share
zena s viziou

Možno máte malý byt, skromný rozpočet a o voľný čas vás oberajú domáce práce, no v hlave sa vám víri niekoľko dobrých myšlienok, ako začať podnikať. Ak vám stále pochybnosti bránia naplniť svoje plány, je potrebné niečo rýchlo zmeniť a spraviť prvý akčný krok. 

Vyskúšať niečo, čo vás baví aj v pracovnom živote bude nielen osviežujúce, ale i prínosné. Veď to poznáme…akákoľvek pozitívna zmena nám robí krajší deň. Na začiatok možno prirovnanie k zmene účešu alebo novým šatám…Poznáte ten pocit? A teraz si predstavte, že sa každé ráno zobúdzate a idete robiť to, čo máte rady. Podnikanie je dynamické, situácia sa mení každý deň, ale vy ste autorom tejto zmeny, realizátorom nápadov a pohoničom pozitívnej zmeny.

Ak sa rozhodnete, je dôležité vybrať si správnu formu podnikania pre vás. Vždy je otázne, či si založiť živnosť alebo s.r.o..

Ženy podnikateľky dokážu veľmi veľa a presvedčí vás o tom aj zoznam výhod pre ženy v podnikaní. Dajte šancu novým nápadom, vyberte si zaujímavé profesionálne pole a staňte sa akčnou ženou, ktorú ste doteraz možno videli len vo svojich predstavách. Už dávno neplatí, že musíte mať hneď svoju “kamennú základňu”. Pri mnohých druhoch podnikania vám jednoducho stačí zabezpečiť si špeciálne virtuálne sídlo.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuPoďme sa pozrieť na 7 vlastností, vďaka ktorým máme v podnikaní veľkú výhodu oproti mužom.

Prispôsobivosť

Ženy sa rýchlo prispôsobujú a nejedna vážnejšia situácia to potvrdila. Boli to ženy, ktoré sa vždy dokázali rýchlo preorientovať a prispôsobiť sa novým trhovým podmienkam, pretože sa vedia  rýchlo zmobilizovať a konať vo viacerých veciach naraz.

Muži sú na tom horšie a prežívajú emócie s oneskorenou reakciou, držia ich v sebe, čo vyčerpáva ich nervový systém.

Prečítajte si aj článok, ako na financovanie podnikania

sach

foto: pixabay.com

Obozretnosť

Žena je rozvážna a všetko si premyslí. Je to jej prirodzená kvalita v podobe daru od prírody, ktorý využíva aj na ochranu svojho potomstva. Na jednej strane môže takáto opatrnosť brzdiť rýchly rast podniku, ale na druhej tiež prispieva k jeho rovnomernejšiemu rozvoju a zabraňuje pochybným a riskantným transakciám, čo je dôležité pre bezpečnosť a ziskovosť podniku.

Flexibilita

Robiť viac vecí naraz a dôkladne sa pritom na ne sústrediť, je pre muža obrovskou prekážkou. Ženy sú mimoriadne flexibilné nielen psychicky, ale aj fyzicky, vďaka čomu zvládajú vložiť nový toner do tlačiarne a súčasne odpovedať na kladené otázky. Majú vždy okamžité riešenie a poznajú všetky odpovede. Samozrejme, vzdelanie musí byť a v konkrétnych pracovných pozíciách je aj predpokladom očakávaného zvýšenia platu.

Spolupráca

Ženy radi pracujú v skupine alebo v  tíme, muži uprednostňujú sólo. Ženy radšej riešia záležitosti pokojne a hľadajú kompromisy. Žena je tiež dôležitou atmosférou priestoru, v ktorom sa nachádza. Povaha milujúca mier, čo je konkurenčná výhoda v podnikaní  nielen pre zákazníkov, ale aj pre obchodných partnerov. Taktiež sa nehanbí vyhľadať a poprosiť o pomoc, či radu.

Aj z tohto dôvodu na pozíciách, kde sa pracuje s ľuďmi, je pravdepodobnejšie, že uvidíte ženu ako muža.

Emotívnosť

Ženy sú viac emotívne, čo je dnes veľmi dôležitou zložkou marketingu, prostredníctvom ktorého sa snaží podnik pôsobiť na ľudí. Túto vlastnosť môžete využiť v podnikaní vo svoj prospech pri tvorbe reklamy a jej zacielenia. Určite ju budete potrebovať aj pri práci so zamestnancami, pretože aj pri úspešnom podnikaní sa predsa budujú dlhodobé a dôveryhodné vzťahy.

Intuícia

Ženy majú veľmi dobre vyvinutú schopnosť intuície. Ďalšia dokonalá vlastnosť, ktorá im pomáha  rýchlo vytvárať stratégiu a stanovovať ciele v ťažkých časoch alebo pri absencii informácií. Muži sa spoliehajú na pravidlá a logiku. Ženy sa snažia, ako základ svojej logiky, rýchlo nájsť čo najkratšiu cestu bez problémov a prekážok.

Vzdelanie

Ženy milujú, keď sa môžu učiť, ľahko spoznať a prísť na to, čo nevedia. Radi navštevujú vzdelávacie programy, školenia a kurzy s ohľadom na ich aktuálnu situáciu a vek. Zvyšovaním úrovne vedomostí je u nich zaručená sebadôvera s tým, že sú pripravené zdieľať svoje skúsenosti a znalosti s ostatnými. Zároveň sa neboja ich odovzdávať ďalej.

Ako vidíte, predpokladov uspieť je viac než dosť a aj žena má právo v podnikaní zabodovať a je tu pre ňu miesto, kde môže uplatniť svoje ženské vlastnosti, medzi ktorými nechýba ani tvorivosť, inšpirácia a empatia. Určite nimi disponujete aj vy, takže rozbehnúť úspešný biznis nebude pre vás najmenší problém.

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

You Might also Like

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X