Ako mať vlastný biznis lV.

0
Ako mať vlastný biznis lV.
biznis, ako zacat biznis, biznis plan, moj biznis

Máš super produkt, si si istá jeho kvalitou, ale to nestačí. Je potrebné ho pekne „obaliť“, pridať k nemu zaujímavú predajnú story a nezabúdať pritom na kľúčový predajný argument, ktorý ho odlišuje od konkurencie.

Marketing a PR idú ruka v ruke

Odporúčame ti vytvoriť si podrobný marketingový plán. Mať plán ti pomôže myslieť štrukturovane, identifikovať príležitosti na trhu a v neposlednom rade napĺňať tvoje predajné ciele. Bez plánu môžeš zbytočne strácať čas, vynaloženú energiu a peniaze na niečo, čo možno funguje alebo vôbec nefunguje.

Aj keď si myslíš, že na začiatok žiaden marketing vlastne nepotrebuješ alebo naň nemáš peniaze, pamätaj, že vždy existuje možnosť ako sa prezentovať (aj zadarmo) a každá dobrá prezentácia ťa posunie vpred.

Napíš si biznis plán

Jedným z najdôležitejších krokov pri začatí podnikania je podľa nášho názoru napísanie podnikateľského plánu. Ak budeš potrebovať peniaze pre svoj start-up, podnikateľský plán je zásadný. Odporúčame ho napísať v každom prípade, pretože plán ťa núti zvážiť všetky aspekty tvojho podnikania. Ide o to, aby si uvažovala nad všetkým, čo treba vyriešiť pre to, aby si bola úspešná.

Akčné ženy vznikali podobne ako tento článok. Najprv sme pomáhali iným ženám, ktoré boli akčné a chceli niečo dosiahnuť. Ukázali sme im napríklad, ako funguje Facebook či ako si vytvoriť vlastný web. Ponúkli sme im nápady a radili z vlastnej skúsenosti. Potom sme si povedali, že by bolo dobre návody „ako na to“ posunúť aj ďalej.

Zároveň sme počas materskej „dovolenky“ prišli k viacerým zisteniam. Vieme presne, ako sa cítia mamy, ktoré chcú niečo začať, niečo zmeniť, ale nemajú odvahu alebo čas alebo… A tak sme sa rozhodli svoju skúsenosť podať ďalej. Rovnako sa nám vždy darilo prepájať ľudí, čiže keď mal niekto problém a oslovil nás, hravo sme mu hneď vedeli odporučiť človeka, ktorý by mohol jeho problém vyriešiť. Milujeme spájať ľudí a pomáhať pri riešení problémov.

Náš loveBRAND vznikol jeden večer, keď už deti spali. V hlave sme mali kopec nápadov a nie a nie ich zoceliť v jeden geniálny. Sme mamy a chceme pomáhať najmä mamám, čiže ženám, ktoré absolvujú, alebo sú už po „materskej psychohygiene“ alebo pracovnej prestávke, pretože dôverne vieme, aké problémy riešia. Nevynímajúc všetky ženy, ktoré sú akčné, chcú sa vzdelávať a chcú profesionálne rásť. Mali sme v hlave kopec nápadov, často sme premostili do angličtiny. Ale prečo mať web pre slovenské super ženy po anglicky? Slovenské ženy sú cieľavedomé, zodpovedné, srdečné, bystré… Ako mamy sú činorodé, no jedným slovom akčné!

K prvej klientke sme prišli akosi náhodou ešte predtým, než sme uviedli našu myšlienku na papier a to bolo pre nás aj znamením, že robíme správnu vec. Prípravu biznis plánu sme dali na posledné miesto, je však najdôležitejšia. Pomôže ti ukotviť všetky tvoje myšlienky a získané informácie na jednom mieste. Viac o písaní tvojho plánu nájdeš v článku Môj biznis plán.

Samozrejme, stále sme na začiatku a nepokrývame ani zďaleka celú paletu dôležitých informácií. V každom prípade je dobré dbať na všetky spomenuté kroky.

žiadne príspevky na zobrazenie