Ako sa stať elegantnou minimalistkou à la Audrey Hepburn

0
Ako sa stať elegantnou minimalistkou à la Audrey Hepburn

Slávne ženy môžu byť pre nás veľmi inšpiratívne. Či už pozitívnym dosahom na spoločnosť, kultúru, módu, zdravie a krásu. Jednoducho nás vedia motivovať. Za príklad si môžeme zobrať radu významných žien, ktoré zmenili svet. Na prstoch jednej ruky by sme ich nespočítali. Ale mňa osobne upútala jedna, a to svojim šarmom, minimalizmom a prirodzenosťou. Tieto tri atribúty ju predurčovali stať sa slávnou. O kom je reč? O neodolateľnej, charizmatickej a ikonickej Audrey Hepburn. Ako herečka a módna ikona očarila celý svet.

Kto bola Audrey Hepburn?

Audrey Hepburn sa celým menom volala Audrey Kathleen Ruston a narodila sa 4.5.1929 v Bruseli. Neskôr žila v Holandsku, odkiaľ pochádzala jej matka. Počas štúdia na súkromnej internátnej škole v anglickom Kente sa venovala tancu.

Po vojne študovala balet v Amsterdame a neskôr v Londýne. Keď mala 22 rokov, odišla do New Yorku, kde hrala v muzikáloch na Broadway, a tam odštartovala svoju herecká kariéra. Za svoje herecké výkony bola ocenená Oscarom a ďalšími filmovými cenami. Vydatá bola za herca Mela Ferrera, s ktorým mala jedného syna Seana Hepburna Ferrera.

Audrey sa s Melom rozviedla, a lásku našla po boku talianskeho psychiatra Andrea Dotti, s ktorým mali syna Luca Dottiho. Po 13 rokoch sa však aj toto manželstvo rozpadlo, a zvyšok života prežila s holandským hercom Robertom Woldersom. Zomrela 20.1.1993 na následky rakoviny pankreasu. Svet prišiel nielen o skvelú herečku, ale aj filantropku, ktorá sa v 80-tych rokoch angažovala v organizácii UNICEF.

Filmový večer s Audrey Hepburn

Audrey vyžarovala krásou zvonku aj zvnútra. Pôsobila ako krehká a éterická bytosť. Vynikala veľkým talentom, ktorý sa odrazil aj na jej filmovej kariére. Kto nevidel filmy Prázdniny v Ríme, My Fair Lady, Raňajky u Tiffanyho či Sabrina, tak neváhajte a spravte si filmový večer s Audrey.

“Tá najdôležitejšia vec je užiť si život – byť šťastný. To je všetko, na čom skutočne záleží.” (Audrey Hepburn)

Vždy dokonale elegantná

V móde uplatňovala minimalizmus s prvkami elegancie. V jej šatníku dominovali modely z kolekcií haute couture od jej dvorného návrhára –  Huberta de Givenchy, s ktorým mala aj blízky priateľský vzťah. Preto o ňom hovorila len v superlatívoch: “Len v jeho oblečení sa cítim byť sama sebou. Nie je to len couturiér, ale aj tvorca osobnosti.” Módnu ikonu z nej spravil oskarový film Raňajky u Tiffanyho, kde s noblesou predvádzala modely od tohto francúzskeho módneho návrhára. Vo veľkej miere ovplyvnila vtedajší módny priemysel, čo zotrvalo dodnes.

Mala vycibrený vkus, a neodmysliteľne k nej patrili nadčasové kúsky AKO “malé čierne”, balerínky, nohavice cigaretového strihu, áčkové sukne. Inak ak ste si všimli, tieto kúsky sú dnes súčasťou kapsulového šatníka a cirkulujú na módnych prehliadkach v rôznych variáciách každú sezónu. Jej dokonalý look dopĺňal neodmysliteľný perlový náhrdelník, účes zviazaný do drdolu a jemný make-up.

Inšpirujte sa: Minimalizmus podľa Audrey

Skúste si urobiť poriadok v šatníku, a určite natrafíte na zaujímavé štýlové kúsky, s ktorými budete pôsobiť ako “famme fatale”. Držte sa jej motta: “Elegancia je krása, ktorá nikdy nevymizne.

Zdravo sa stravovala, aj napriek tomu bola pôžitkárka

Za svoju štíhlu postavu vďačila hlavne striedmej strave, až stereotypnej. Jej vášňou boli cestoviny s paradajkovou omáčkou a parmezánom, ktoré si dopriala pri každej príležitosti. Jedla menšie porcie, ale za to pravidelne. Keď to zoberieme doslovne, bola minimalistkou aj v stravovaní. Jedla zdravo a jednoducho.

Nedržala žiadnu diétu. Jej povaha práce, a to, že bola v hľadáčiku verejnosti, si vyžadovalo vyzerať čo najlepšie. To sa jej patrične podarilo. No ale buďme úprimné, ktorá niekedy nezhreší? A podobne, aj Audrey mala pokušenie a neodolala kúsku čokolády. Tak nebuďte na seba prísne a kúsok si doprajte aj vy.

Inšpirujte sa: Jedálniček podľa Audrey

Raňajky – toast/chlieb s džemom

Obed – mäso so zeleninou/ cestoviny s rajčinovou omáčkou

Večera – kuracia polievka so zeleninou

Obrázok 4

Milovala balet

Veľa žien obdivovalo a závidelo jej dievčenskú útlu postavu. Tú si udržiavala nielen striedmou stravou, ale dopomohla jej k tomu aj vášeň k tancu, pretože milovala balet. Rôzne životné okolnosti ale rozhodli, že sa z nej stala hlavne úspešná herečka a modelka. Tancovala potom už len pre vlastné potešenie. Ak sa chcete inšpirovať Audrey, tak máme pre vás tip na cvičenie.

Inšpirujte sa: Balet Beautiful

Môžete vyskúšať Balet Beautiful. Ide o fitness cvičenie s prvkami baletu. Nič nudné a stereotypné, je to umelecký prístup k cvičeniu a zdraviu. Ide o baletné cvičenie, kde zapájate všetky svaly a rozhýbete celé telo.

Cvičenie ponúka variabilitu, keďže môžete cvičiť na podložke, s rôznymi pomôckami ako činky, posilňovacie gumy, balančné podložky, striedať s kardio cvičením, na záver doplniť strečingom.

“Baletiť” môžete z pohodlia domova, nestojí vás to žiadne peniaze, ani čas strávený presunom do fitness centra. Energiu môžete využiť na efektívny workout.  Zaručene si baletom vyformujete postavu, zlepšíte si držanie tela a to nehovoríme o zdravotných benefitoch, ktoré toto cvičenie prináša.

ZDROJE: http://biografia.sk/, https://citaty-slavnych.sk/

https://eduworld.sk/, https://sk.pinterest.com/

https://pixabay.com/

žiadne príspevky na zobrazenie