Ako sa zaregistrovať na našom webe a pridať svoj prvý článok?

0
Ako sa zaregistrovať na našom webe a pridať svoj prvý článok?
pexels.com

S potešením zisťujeme, že mnohé z vás chcú písať a preto vytvárame priestor pre vašu tvorbu. Nové autorky sa u nás môžu nielen zviditeľniť, nájsť si nových čitateľov, ale aj svojich budúcich klientov.

Taktiež si môžete na vlastnej koži vyskúšať, aké je to tvoriť nový obsah a ako to funguje v redakcii internetového portálu. Mnohé z vás sa nás pýtajú, ako môžu začať písať pre Akčné ženy, a preto sme vytvorili tento malý návod.

1. Registrácia

Ako prvé je potrebné zaregistrovať sa na tomto linku. Vyplníte jednoducho svoje prihlasovacie údaje. Pozor pri vypĺňaní užívateľského mena, neskôr sa už nedá meniť a budú pod ním uverejňované všetky vaše články. Heslo by malo mať minimálne 8 znakov.

registracia akcne zeny
Registrácia Akčné ženy

2. Stránka Napíš článok

Ak ste zaregistrované a prihlásené, obratom môžete uverejniť váš prvý článok. Po prihlásení kliknite na Môj profil a potom na Napíš článok. Link na napísanie článku sa nachádza úplne vpravo na hornej lište pod logom Akčných žien. Otvorí sa vám rozhranie, kde budete vkladať samotný text a ďalšie náležitosti ako nadpis, kategóriu a obrázky.

3. Vyplňte polia a vložte samotný článok

Vytvorte nadpis, ktorý tvorí veľmi dôležitú časť článku, pretože od neho závisí, či na neho čitateľ klikne alebo nie. Mal by byť pútavý a nie dlhší ako 7 slov, čo je cca 70 znakov aj s medzerami.

Vyberte kategóriu, ktorej sa váš obsah najviac týka. Ak je to niečo zo zdravej životosprávy, vyberte kategóriu zdravie, ak je to niečo o biznise alebo podnikaní, zvoľte rovnomennú kategóriu. Editorka to ešte bude po vás upravovať, takže nič sa nedeje, keď sa netrafíte:)

Viete, čo získate registráciou na webe www.akcnezeny.sk?

Môžete začať písať samotný text alebo jednoducho len vložiť hotový, ak ho máte už predpripravený. Vložte ho do hlavného poľa s názvom Obsah príspevku. Ideálna dĺžka je 1000 slov. Dôležité je, aby nešlo už o publikovaný obsah, ale o nový. Duplicitné články nie sú dobré pre SEO.

Aj priamo do textu môžete vkladať fotografie, keď zvolíte Insert Photo. Taktiež môžete vložiť prelink, pričom v jednom texte by mal byť max. jeden alebo dva.

Zvoľte si váš úvodný obrázok. Obrázok mal by byť orientovaný skôr na šírku a nie väčší ako 200 kb. Ideálne rozmery sú 800×600 a maximálne 1200×800 pixelov.

Štítky čiže tagy, sú kľúčové slová, ktoré popisujú článok. Vystihujú informácie, ktorých sa článok týka. K jednému článku môžete priradiť niekoľko tagov. Pri ich vytváraní myslite na to, že kategórie a tagy nemajú byť rovnaké.

Ak ste hotové, kliknite na odoslať článok.

Vytváranie článku
Vytváranie článku

4. Spätná väzba

Váš článok si starostlivo prečítame a dáme vám spätnú väzbu – väčšinou je potrebné niektoré maličkosti upraviť. O úprave budete informované. Ideálne je, keď nám napíšete aj priamo do správy na Facebooku, že ste vložili článok, v tomto prípade si vieme flexibilne písať a rovnako vás označiť akonáhle pustíme článok do online sveta.

5. Online vizitka

Pod každým vašim článkom sa vždy objavuje vaša vizitka. Po registrácii si ihneď viete aj upraviť váš profil, pridať vašu fotografiu a informácie o tom, čomu sa venujete. Online vizitka je výbornou reklamou a prelinkom na vaše siete, pripadne váš web. Čitatelia sa majú možnosť prekliknúť a zistiť si o vás viac. Prečítajte si viac o online vizitke

Tešíme sa už na vaše príspevky a ďakujeme!

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu