Trendy akčná žena sa vie správať ala 10 pravidiel etikety pre pravú dámu INŠPIRÁCIE / TRENDY / ŽURNÁL

Každá žena je akčná svojím spôsobom. Jedna je dokonalá biznismenka, ktorú rešpektujú muži na vysokých pozíciách. Ďalšia bravúrne zvláda popri starostlivosti o deti svoje podnikanie. Iná má rozbehnutý projekt v práci a vo voľnom čase spoznáva rôzne krajiny. Pre nás všetky je však dobré, ak poznáme etiketu, ktorá sa má dodržiavať v rôznych situáciách.

Pravidlá etikety nie sú ani tak náročné, no keďže ich je viac než dosť, nie všetky si vieme zapamätať na prvý šup. Vďaka nim však dokážeme svoju silu a spoločenskosť, preto je príjemné poznať aspoň niektoré z nich. Vybrali sme pre teba, milá naša akčná lady, niekoľko bodov, ktoré sa ti môžu zísť nielen počas večere s priateľmi, ale aj v rámci pracovných vzťahov či stretnutí.

  • Pokiaľ si hostiteľkou, svojim hosťom ukáž najskôr kúpeľňu, kde si môžu umyť ruky či sa osviežiť. Potom ich pozvi medzi ostatných hostí.
  • Pokiaľ ti hostia prinesú jedlo či nápoje ako dary, mala by si ich položiť na stôl, kde z nich môže ochutnať každý.
  • Pokiaľ si hosťom ty a chystáš sa na skorší odchod, v prvom rade sa rozlúč s hostiteľom.
  • Ak sa nachádzaš v reštaurácii a potrebuješ si upraviť vlasy, zamier na toalety. Pri stole je to nevhodné.
  • Pokiaľ si však potrebuješ upraviť rúž, toto pri stole možné je. Avšak maskaru či púder už treba upravovať na toaletách.
  • Ak si ideš doliať pohár vody či vína, slušné je najskôr ponúknuť prísediaceho/prísediacich, potom doliať aj sebe.
  • Ak by si mala po dojedení polievky nutkanie vyložiť lyžicu na stôl, zastav sa. Etiketa káže nechať ju v miske či tanieri, aby sa nezašpinil obrus.
  • Ak sedíš na nízkej stoličke či kresle, nohy sa nikdy neprekladajú. Buď spoj kolená a nohy natoč do strany, alebo si prelož členok za pätu.
  • V niektorých prípadoch je prípustné, aby mala na sebe žena v interiéri kabát. U mužov je to však neprípustné.
  • Ak ideš na stretnutie či recepciu, jediná vec, ktorú so sebou môžeš mať, je malá kabelka. Dáždnik, veľkú tašku či obal na počítač nechaj v šatni.

Našla si to, čo sa ti hodí? Gratulujeme! Ak nie, napíš nám, ktorej téme by sme sa podľa teba mali venovať a my sa na ňu pozrieme. Ďakujeme!


Martina Beňová

Som žena, ktorá sa snaží veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Pohybujem sa v médiách, rada komunikujem s ľuďmi a ďalším akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života. Projekt Akčné ženy je interaktívny, preto sa teším na všetky tvoje otázky, podnety, myšlienky, príbehy a spoločné stretnutia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *