Čo vás najlepšie ochráni pred slnkom? Vonkajšie rolety!

0
Čo vás najlepšie ochráni pred slnkom? Vonkajšie rolety!

Pre letnú sezónu nie sú typické len dlhé slnečné dni, dovolenky a nespočet zážitkov. Spolu s najlepším ročným obdobím totiž prichádzajú aj privysoké teploty, ktoré iba málokto dobre znáša. Riešením môžu byť práve vonkajšie rolety. Tie dokážu interiér domu ochrániť pred horúcimi slnečnými lúčmi, zvedavými pohľadmi okolia a ušetriť nemalé náklady za energie. Ako si vybrať vonkajšie rolety?

Aké vonkajšie rolety poznáme?

Medzi vonkajšie rolety patria predokenné rolety, ktoré sa radia medzi najefektívnejšie tienenia domov aj bytov. Interiér ochránia pred slnkom účinne a zabraňujú priehrievaniu miestností.

Moderné, funkčné a pomerne elegantné sú na druhej strane screenové rolety, ktoré sú vyrobené z kvalitnej látky. Screenové rolety odrazia až tri štvrtiny tepla. Vytvárajú jemný tieň, vďaka čomu sa môžete kochať pohľadom na okolitú krajinu.

Viac súkromia

Rolety na okná vám poskytnú aj viac súkromia pred zvedavými očami susedov. Po ich zatiahnutí sa nemusíte obávať toho, že vám niekto z ulice bude pozerať priamo do obývačky. Rolety sa rovnako radia medzi bezpečnostné prvky. Keď sú stiahnuté, pôsobia tak trochu ako ochrana voči zlodejom. Pokiaľ siahnete po roletách s automatickým ovládaním, vytvoríte pre votrelcov neľahkú prekážku.

Ak bývate v hlučnejšej oblasti, vonkajšie rolety bez pochýb oceníte. Praktické tienenie totiž tiež znižuje hlučnosť, vďaka čomu budete mať dostatok ticha na prácu aj relax.

Ochrana pred vysokými teplotami

Vonkajšie rolety na okná sú najlepším tepelným izolantom, ktorý vás ochráni pred letnými horúčavami, no taktiež pred tuhými zimami. Vďaka roletám tak ušetríte náklady za energie – za vytápanie v zimných a klimatizáciu v letných mesiacoch.

Okrem teploty môžete podľa ľubovôle regulovať aj svetlo v miestnosti. Lamely stačí trochu nakloniť a interiér zatienite.

Dizajn, ktorý doplní exteriér vášho domu

Screenové rolety sú elegantným riešením. Sú vyrobené z priehľadnej látky a nezakrývajú okná úplne. Predokenné vonkajšie rolety sa hodia k moderne pôsobiacim stavbám a sú plne zatemňujúce. Vyberať si môžete až z 12 farieb lamiel a 11 farieb boxu a líšt. Rolety tak poľahky doladíte k fasáde domu.

Prečítajte si o najzaujímavejších domoch na svete

Jednoduchá inštalácia

Predokenné rolety na okná sú jednoduché na inštaláciu. Inštalujú sa buď spolu s oknami, alebo dodatočne. Ak sa montujú až neskôr, môžu byť namontované buď priamo do rámu okna, alebo do ostenia. Záleží na prevedení.

Ovládanie roliet

Vonkajšie rolety môžete ovládať buď manuálne, alebo motoricky. Motorické ovládanie je o čosi nákladnejšie, no pohodlnejšie. Aj preto ho mnohí uprednostňujú.

Vonkajšie rolety na okná sú tiež jednoduché na údržbu. Mnohí si cenia aj fakt, že odolávajú poveternostným podmienkam a predlžujú samotnú životnosť okien. Tie totiž chránia pred vplyvmi počasia – vetrom, dažďom aj snehom.

Ak neviete, ako si vybrať vonkajšie rolety na okna, neváhajte kontaktovať odborníkov, ktorí vám pri výbere pomôžu. Zvážia všetky faktory od dizajnu až po samotnú inštaláciu a vyberú pre vás tú najlepšiu možnú alternatívu.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu