Viete, ako spíte? 5 typov spálne podľa štýlu spania

0
Viete, ako spíte? 5 typov spálne podľa štýlu spania
FOTO: Unsplash/Vladislav Muslakov

Spánok je pre človeka potrebný rovnako ako dýchanie či jedenie. Niekedy však sami nevieme, ako sa najlepšie vyspať. Niekto spí v jednej polohe celú noc, iný sa obracia a hýbe. Poznáte štýl vášho spania? Ak áno, možno sa vám zapáči aj hravá inšpirácia na zariadenie spálne.

Každý má pri spánku svoju obľúbenú polohu a potreby. Vybrali sme niekoľko bežných štýlov spania a v hravom duchu sme sa nimi nechali inšpirovať pri zariaďovaní každej spálne.

Schúlený ako embryo

# Útulné útočisko v mäkkých textíliách
Ľudia, ktorí sa pri spaní radi túlia, často preferujú embryonálnu polohu, chcú sa cítiť bezpečne a chránení. Baldachýn nad posteľou a vrstvy mäkkých textílií na posteli aj na zemi poskytnú správnu mieru útulného pohodlia a príjemný spánok.

Zdroj: IKEA

Vzpriamený ako robot

# Zobuďte sa do dobre naplánovaného dňa
Tento typ spáča charakterizuje pocit pripravenosti. Zvyčajne ide o osobnosť, ktorá preferuje symetriu a presnosť, čo sa odráža aj v štýle zariadenia. Promptný a efektívny začiatok dňa je samozrejmosť.

Zdroj: IKEA

Pohodlne uložený na boku

# Milovník pohodlia s praktickou stránkou
Ľudia, ktorí radi spia na boku, nepotrebujú veľa miesta. Budú sa dobre cítiť na rozkladacej pohovke, najmä ak má mäkké operadlo, o ktoré sa môžu pohodlne oprieť. Menej miesta ale neznamená menej pohodlia na spánok. Nešetrite mäkkými prikrývkami a ďalšími textíliami a získajte čo najviac útulného pohodlia.

Zdroj: IKEA

Roztiahnutý ako hviezdica

# Pohodlne sa natiahnite na celú posteľ
Tento typ spáča charakterizuje slobodný a bezstarostný pohyb, preto potrebuje veľa miesta. Dôležitá je veľká posteľ a vzdušný pocit v spálni. Doplňte posteľné obliečky na dvojlôžkovú posteľ a veľa svetla a spokojný spánok je zaručený.

Prečítajte si aj článok o tipoch na zariaďovanie spálne

Zdroj: IKEA

V mäkkom objatí vankúšov

# Pohodlie v mäkkom objatí

Ako už napovedá názov, tento typ spáča sa rád túli v mäkkom objatí vankúšov. Spánok na bruchu si vyžaduje veľa vankúšov a prikrývok, ktoré vytvoria dostatočne pohodlný povrch na spanie. Textíliami v tomto prípade rozhodne nešetrite.

Zdroj: IKEA

žiadne príspevky na zobrazenie