Doktorka Eva Šimbochová: Starostlivosť o krásu a samú seba nám pristane v každom veku

0
Doktorka Eva Šimbochová: Starostlivosť o krásu a samú seba nám pristane v každom veku

Chirurgička Eva Šimbochová sa venuje estetickej medicíne na klinike ENVY a zároveň pôsobí na Klinike plastickej chirurgie v Banskej Bystrici. V rozhovore nám okrem iného prezradila:

  • aké zákroky ženy najviac vyhľadávajú
  • čo považuje pri svojej práci za najlepšie
  • či si ženy nechajú od nej poradiť
  • aká je jej obľúbená procedúra

Kedy a ako u vás vznikla myšlienka venovať sa estetickej medicíne?

Estetika v rôznych formách bola vždy mojou vášňou. Takže to bola taká prirodzená cesta pretaviť ju postupne aj do mojej práce.

S akými zákrokmi sa najčastejšie stretávate? Čo si dámy obyčajne nechávajú upravovať?

Úprava pier naďalej zostáva jednotkou. Najviac nás ale teší, že čoraz viac žien si nechá poradiť. Lebo v estetickej medicíne sa dá toho o mnoho viac ako len zväčšiť pery.

Stalo sa vám, že by klientka chcela nejakú procedúru a odhovárali ste ju? Dajú si ženy od vás poradiť?

Samozrejme, že sa stretávame aj so situáciami, kedy ženy treba trošku usmerniť, dokonca aj zákrok odmietnuť. Našou filozofiou je ľudí nemeniť, ale podčiarknuť ich prirodzenú krásu.

Preto je náš prístup veľmi individuálny a určite nás klientky na nič extrémne alebo neprirodzené nenahovoria. Našťastie sa s takými situáciami stretávame už oveľa menej. Čoraz viac klientiek vyhľadáva prirodzenosť a vďačne si nechajú poradiť.

Doktorka Šimbochová bude vystupovať aj na našom podujatí Pre zdravie ženy

Aké je podľa vás ženské sebavedomie? Myslíte si, že si Slovenky uvedomujú svoju krásu, alebo sú zbytočne skromné? Zmení sa ženám pohľad na seba po návšteve vašej kliniky?

Slovenky sú krásne ženy a každá z nich je jedinečná. Našim cieľom je aby našu kliniku opúšťali s pocitom, že sa vo svojej vlastnej koži cítia čo najlepšie a najkrajšie.

Vyskúšali ste si aj vy na sebe nejaké procedúry?

Áno samozrejme, pravidelne chodím na ošetrenia pleti, najobľúbenejšou je skinbooster, jedná sa o kokteil vitamínov, minerálov a kyseliny hyalurónovej. Pleť oživí, spevňuje a dodá jej hydratáciu.

V akom veku je podľa vás už čas na návštevu kliniky? Aká veková kategória žien vás najčastejšie vyhľadáva?

Neexistuje vek kedy začať s estetickými zákrokmi. Starostlivosť o krásu a samú seba nám pristane v každom veku.

Prečítajte si aj rozhovor s doktorkou Enikő Radi: Krvi nikdy nie je dostatok

Ak by ste mali vybrať nejaký neinvazívny zákrok, ale s veľkým efektom, čo by ste ženám odporučili?

Určite najprv konzultáciu. Len tak sa dá dospieť k správnemu rozhodnutiu, aká metóda je pre vás najvhodnejšia, prípadne či podstúpiť zákrok alebo nie. To, že niečo pristane vašej kamarátke neznamená, že pristane aj vám.

Čo máte na svojej práci najradšej a čo považujete za najťažšie?

Najťažšie bývajú práve nereálne predstavy žien, ktoré im nedokážeme splniť. Naopak, najradšej mám situácie, keď tieto sny plniť vieme a môžeme. Keď ich vidíme spokojné a usmiate je pocit viac než príjemný a naplňujúci.

Skúste dať tri rady ženám, ktoré by sa tiež chceli vydať na cestu za svojim snom

V prvom rade by človek mal vedieť, o čom vlastne sníva a čo by ho robilo šťastným. Potom už len zostáva začať žiť ten svoj sen, rozhodnúť sa preň a dennodenne podnikať aspoň malé kroky na ceste za svojím snom. A nebojte sa na tejto ceste riskovať a aj keď náhodou s niektorým nápadom neuspejete, skúsenosti, ktoré počas snahy o jeho realizáciu získate, vám už nikto nevezme.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu