Kam na letnú dovolenku? Vyberte si krajinu, ktorá vám dá to, čo potrebujete!

0
Kam na letnú dovolenku? Vyberte si krajinu, ktorá vám dá to, čo potrebujete!
Foto: pixabay.com

Už nejaký ten mesiac sa môžeme tešiť zo slnkom zaliatych dní a dlhých teplých večerov. Nastal čas, kedy si viac vychutnávame chvíle s našou rodinou a priateľmi. Letné grilovačky, momenty  strávené na horách, pri vode či na letnej dovolenke.

Dovolenka je zdrojom novej životnej energie. Energie, ktorá vás naštartuje do ďalších životných krokov. Energie, ktorá vyživuje vzťahy navôkol. Energie, čo vyživuje vzťah s vaším partnerom. Načerpajte preto túto energiu a zažite nezabudnuteľné chvíle plné slnka, mora a pohody vďaka cestovnej kancelárii TIP Travel.

Kto nevie vypnúť aspoň raz za rok, riskuje vyhorenie

Riskuje svoje zdravie, vzťah s partnerom a vyhrotené vzťahy v práci! Cestovanie je to, čo dáva duši a telu krídla. Život, ktorý žijeme, je životom v neustálom zhone a kolotoči, z ktorého nevieme vystúpiť.

Každý si zaslúži byť aspoň na týždeň či dva niekde, kde je skutočne dobre. Kde môžete prestať myslieť a len tak si vychutnávať danú chvíľu.

Niektorí z nás si doprajú dovolenku aj niekoľkokrát do roka, iní na ňu šetria celý čas, aby sa dostali k moru aspoň raz za rok. A tí ďalší vôňu olivovníkov, oleandrov a morský vánok nepocítia roky. Za všetkým stoja naše priority a financie. Tie ovplyvňujú výber spôsobu cestovania a tiež výber konkrétnej destinácie.

Existuje však niekoľko možností, ako to zvládnuť aj bez veľkých starostí. Čítajte ďalej a zistíte, že si stačí vybrať krajinu a zbaliť dostatočne veľké cestovné kufre, v ktorých si so sebou na dovolenku zoberiete to najpotrebnejšie.

Cestovanie na vlastnú päsť

Cestovanie na vlastnú päť prináša množstvo výhod a zároveň aj nevýhod. Výhodou je vlastná organizácia časumožnosť znížiť si náklady pri pobyte v prímorskej krajine. Dopravu si môžete riešiť vo vlastnej réžii – autom, autobusom alebo vlakom. Tento spôsob cestovania ponúka slobodu a flexibilitu počas organizácie letnej dovolenky.

Je vhodný pre rodiny s deťmi, ktoré chcú ušetriť a organizovať si svoju dovolenku po svojom. Tiež je tento spôsob cestovania vhodný pre dovolenkárov s obmedzeným rozpočtom a väčšie skupiny dovolenkárov. Rozpočet na takýto typ dovolenky sa pohybuje v rozpätí od 100 do 500 € na osobu.

Pri obmedzenom rozpočte musíme rátať s nižším štandardom ubytovacích a stravovacích služieb či menším nepohodlím spôsobeným dopravou vo vlastnej réžii.

Nevýhodou tohto typu dovolenky je neustály stres a plná účasť pri organizácii ubytovania, stravovania a dopravy. Kompenzácia je len v podobe ušetrených finančných prostriedkov. Skutočný oddych však úplne neposkytne. Pri výbere destinácií pri riešení dovolenky na vlastnú päsť dominujú krajiny ako krásne Chorvátsko, Bulharsko a Taliansko.

Dobrovnik, zdroj: pixabay.com

Tieto krajiny poskytujú prijateľnú geografickú dostupnosť, relatívne nízke ceny a primeraný štandard. Posledné roky však ich obľúbenosť u dovolenkárov dosahuje vrchol. Ceny služieb rastú a počas sezóny je už oveľa náročnejšie nájsť voľný hotel či ubytovanie v súkromí. Hlavne ak plánujete dovolenku na vlastnú päsť. Často sa ceny za poskytnuté služby začínajú rovnať cenám porovnateľných pobytov vzdialenejších destinácií ako Španielsko, Grécko alebo Turecko.

Cestovanie s využitím služieb Last minute

Výhodou cestovania s využitím Last minute ponuky je nižšia cena oproti klasickej vopred zarezervovanej dovolenke.

Last minute ponúka možnosť získať pobyt za cenu, ktorá je často krát aj dvojnásobne nižšia. Nevyhnutná je však naša časová flexibilita. Množstvo dovolenkárov využíva práve tento spôsob cestovania a organizácie letnej dovolenky. Je vhodná pre stredne náročného dovolenkára.

Dovolenkára, ktorý si potrpí na určitý štandard v troj- až päť hviezdičkovom hoteli s plnou penziou či all inclusive. Podstatný je pre neho komfort, služby na vyššej úrovni ale aj výhodná cena. Najčastejšie tento spôsob cestovania využívajú mladé ale aj staršie páry, jednotlivci ale aj menšie rodiny.

Rozpočet na takýto typ dovolenky je v rozpätí od 500 do 1500 € na osobu. Z množstva Last minute ponúk si môžeme vybrať v našej online cestovnej kancelárii, ktorá funguje na trhu už niekoľko rokov. V ponuke sú blízke aj vzdialenejšie destinácie. Do ktorých sa dostanete letecky, autobusom ale aj vlastnou dopravou.

Výhodou takýchto ponúk je okrem výhodnej ceny aj prebratie časti zodpovednosti za organizáciu letnej dovolenky cestovnou kanceláriou. A v tomto prípade je TIP travel, a.s.  skvelou voľbou. Časť resp. úplnú zodpovednosť za organizáciu dovolenky preberá cestovná kancelária a my si môžeme skutočne oddýchnuť.

Prečítajte si aj 10 tipov, na čo nezabudnúť pred dovolenkou

Čím bližšie k odletu, tým nižšia cena

V prípade Last minute ponúk platí, že čím bližšie k odletu, tým nižšia cena. Ak chcete získať najlepšiu ponuku s výhodnou cenou a vybranou destináciou musíte byť flexibilný a zároveň by ste nemali čakať do poslednej chvíle. Môže sa ľahko stať, že váš vyhliadnutý hotel vám vyfúkne niekto iný a vám ostanú len oči pre plač.

Najžiadanejšími destináciami stredne náročného dovolenkára a zároveň najobľúbenejšími sú Grécko, Turecko alebo dovolenka v temperamentnom Španielsku. Tieto destinácie ponúkajú vysoký štandard za výhodnú cenu, o to viac v prípade výhodných Last minute ponúk.

Sevilla
Sevilla, zdroj: pixabay.com

Cestovateľská klasika – cestovanie prostredníctvom cestovnej kancelárie

Overeným spôsobom a stále najviac preferovaným je cestovanie prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Cestovná kancelária zabezpečuje a zodpovedá za celú organizáciu a priebeh vybranej dovolenky. Odbremeňuje pritom klienta od zbytočnej námahy a náležitostí súvisiacich s organizáciou, ale aj dopravou. Takýto spôsob cestovania poskytuje dovolenkárovi plný komfort bez zbytočnej záťaže. Cestovateľskú klasiku vám ponúka TIP travel s ich výnimočnými službami a ponukou letných dovoleniek a zájazdov.

Vďaka tomuto spôsobu si môžete užívať bezstarostnú dovolenku rezervovanú v dostatočnom predstihu, ktorý zabezpečí isté miesto v nami vybranom hoteli a destinácii. Pri tomto type nemáte síce možnosť získať tú najnižšiu cenu ako v prípade Last minute ale dáva vám istotu, že o dané miesto neprídete rastúcim záujmom o daný hotel či destináciu.

Tento typ cestovania je vhodný pre stredne náročného dovolenkára resp. dovolenkára s vyššími nárokmi na služby a komfort. Často sú nároky doplnené aj o isté špecifiká ako bezbarierovosť ubytovacích služieb, požiadavky na hotel bez detí, na hotel pre rodiny s deťmi, na hotel s možnosťou ubytovania sa s domácim miláčikom či požiadavky na VIP apartmány, veľké rodinné apartmány a izby či luxusné vily.

Rozpočet pri tomto spôsobe cestovania sa líši podľa typu dovolenkára. Rozpočet pre menej náročného dovolenkára sa pohybuje v rozpätí od 100-500 € na osobu. V prípade stredne náročného dovolenkára je to 500-1500 € na osobu a dovolenkár s vysokými nárokmi na služby súvisiacimi s letnou dovolenkou dokáže investovať aj viac ako 1500 € na osobu.

Akýkoľvek spôsob cestovania a destináciu na letnú dovolenku si vyberiete, vždy je podstatné, aby vám priniesla to, čo skutočne potrebujete. A to je čas strávený sami so sebou a s vašou rodinou.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu