Kým Slovák si dá espresso alebo lungo, Čech uprednostní cappuccino alebo latte

0
Kým Slovák si dá espresso alebo lungo, Čech uprednostní cappuccino alebo latte
Foto: pixabay.com

Costa Coffee slávnostne otvorila 05.03.2020 tretiu kaviareň na Slovensku. V centre Bratislavy, na Kamennom námestí, kde nechýbali ani Akčné ženy.

Prvé dve prevádzky sú v obchodných centrách v Auparku a v Eurovei, ďalšia sa čoskoro otvorí v novozrekonštruovanom nákupnom centre Vivo! (bývalý Polus). Teda, taký bol pôvodný plán. Vzhľadom na aktuálnu situáciu je otvorenie zrejme posunuté.

Marketingová manažérka Eva Kulhánková prezradila, že si pri tvorbe tejto prevádzky dali veľmi záležať na dizajne. Moderný, svieži, avšak hipsterský charakter s dvoma vchodmi/východmi z kaviarne vie upútať každého. V lete sa zákazníci môžu tešiť na príjemné sedenie na terase priamo pred kaviarňou. Prvky nevšedného charakteru majú evokovať kávové zrná.

Ako si najlepšie vychutnáte kávu?

Učíme sa, čo majú zákazníci radi

Podľa manažérky Evy Kulhánkovej sú Slováci náročnejší vo výbere a preferencií kávy. Hoci v susednom Česku je otvorených už 55 prevádzok Costa Coffee, Česi uprednostňujú najmä caffe latte a cappucino. „Učíme sa, čo majú zákazníci radi a snažíme sa priamo úmerne tomu prispôsobiť ponuku.“

Ako vidí rok pôsobenia na Slovensku?

„Pre nás to bol veľmi ťažký rok. Myslela som si, keďže ste susedia s Českom, že to bude jednoduchšie. Čo sa týka kávy a preferencií, je to úplne iné. Kým Slováci sú väčší fajnšmekeri, dajú si malé espresso alebo lungo, Česi majú radi niečo iné. Takže neustále sa učíme. Stále sa musíme snažiť, nesmieme poľaviť.“

„Takisto nie je jednoduché nájsť dobrých baristov. Je cítiť rozdiel, ak vám kávu pripravia dobre, odborne, alebo je to urobené len tak „na kolene“. Ak sa zastabilizujeme tu, v hlavnom meste, radi by sme sa časom rozšírili aj do iných miest na Slovensku. Radi by sme otvorili prevádzku v Košiciach alebo aj v Žiline, ale zatiaľ si netrúfam povedať časový harmonogram,“ doplnila Kulhánková.

Antónia Lišková: Prosím vás, aby ste nepodceňovali situáciu

Na čo sa môžu tešiť zákazníci Costa Coffee?

Kto má rád sladko-slané kombinácie a kávu, arašidové cappuccino je tu pre neho. Ide o klasické cappuccino vylepšené sirupom s príchuťou arašidovej sušienky.  Autorkou je baristka Naďa Krejčíčková z Costa Coffee, kde tento nápoj vyhral v rámci súťaže Signature Drink. Po vypití sa človek  podľa slov Costa Coffee v „kávovom nebi“J.

Banánová corto – kávová „jednohubka“ s technikou latte art a s banánovým sirupom, ktorý kávu jemne dosladí a urobí z nej exotický zážitok.

100% arabica z Hondurasu  – káva ideálna na prípravu espressa. Jej chuťový profil obsahuje kvetinové, pomarančové a čokoládové tóny.

                    

žiadne príspevky na zobrazenie