Mária Bartalos: Ak chceme niečo zmeniť, nemali by sme byť ticho

0
Mária Bartalos: Ak chceme niečo zmeniť, nemali by sme byť ticho
mary bartalos

Mária Bartalos je mladá slovenská herečka, ktorú si možno pamätáte ešte pod menom Mária Havranová. Minulý rok v apríli sa vydala za športovca Adriána Bartalosa a nedávno sa ich rodina rozrástla aj o syna.

Dvadsaťpäťročná herečka pochádza z obce Čajkov, študovala na konzervatóriu v Nitre. Na televíznej obrazovke debutovala epizódnou postavou v seriáli Aféry. Je známa zo seriálu Pod povrchom a neskôr stvárnila hlavnú postavu v televíznom seriáli Kukučka. Mohli ste ju vidieť ako učiteľku v škôlke, Lindu, v seriáli Oteckovia. Zažiarila aj v televíznej show Tvoja tvár znie povedome a zahrala si jednu z hlavných úloh v trilere Trhlina. Momentálne je na materskej dovolenke so synom Noelom.

https://www.instagram.com/p/B2gm_Y3FRIx/

Nedávno na sociálnej sieti Instagram napísala príspevok, ktorý citovali viaceré médiá. Vyjadrila sa, že interrupciu nikdy nebude podporovať a je jedno, či je to v 12. alebo 24. týždni. „Len preto, že to dieťa, alebo plod nevidíme, je to ľahšie. Ale keby ste ho porodili a vtedy sa mali rozhodnúť, či ho zabijú, nedovolili by ste to,“ vyjadrila sa.

Nie je preto prekvapením, že sa najnovšie tvárou Národného pochodu za život, kde sa podľa jej slov snaží bojovať za tých najmenších a spolu s manželom Adriánom nahrali na YouTube aj videopozvánku.

Národný pochod za život sa uskutoční v nedeľu 22. septembra o 13:30 na Námestí slobody v Bratislave. V programe sa objaví aj Mária Bartalos s rodinou a okrem nej vystúpia s hudobným programom napríklad Dominika Stará, Janais a Peter Bažík.

Na pochode sa zučastní aj bývalá pracovníčka najväčšieho poskytovateľa potratov v USA Planned Parenthood, Sue Thayer. Podobne ako po minulé roky bude jednou z tém pochodu a sprievodných akcií aj konkrétna pomoc ženám a matkám v ťažkých životných situáciách.

Prečítajte si aj rozhovor s tvorcami filmu Niečo naviac o dieťati s Downovým syndrómom

Ochrana detí, ale aj pomoc matkám

Hovorca pochodu a predseda Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku Patrik Daniška hovorí: „Dôležitá je právna ochrana života a všetkých ľudí bez rozdielu, teda aj nenarodených detí. Mnohí hovoria o rovnosti, ale nie sú ochotní ju priznať aj nenarodeným. Práve na potrebu chrániť každý ľudský život bez rozdielu chceme upozorniť širokú verejnosť.

Súčasťou programu je aj téma konkrétnej pomoci matkám v krízových situáciách. Pomoc už dlhé roky poskytuje množstvo pro – life organizácií vrátane projektu Zachráňme  životy. „Za viac ako 12 rokov, čo konkrétnu pomoc poskytujeme sme zachránili 158 detí. Ich mamy sa napokon pre potrat nerozhodli aj preto, že našli niekoho, kto im a ich nenarodenému dieťatku pomohol,“ povedala Mária Demeterová, hlavná koordinátorka projektu Zachráňme životy.

Zaujíma vás vaše zdravie, prevencia a plodnosť? Príďte na našu konferenciu o zdraví Pre zdravie ženy v Košiciach.

Zdroj: pochodzazivot.sk, youtube.com, Instagram Márie Bartalos

žiadne príspevky na zobrazenie