Moja joga. Akú psychohygienu si doprajete vy?

1
Moja joga. Akú psychohygienu si doprajete vy?

Každá máme inú psychohygienu. Ja mám okrem všakovakého jedla a zážitkov rada stíšenie a intenzívnu chvíľu sama so sebou a svojím telom. Milujem jogu.

Nie som žiaden profík ani sa neťahám na vyššie méty, len cvičím. Sama pre seba a je mi dobre. Už ani neviem, kedy som sa k joge dostala, ale vyhľadávam ju všade, kde fungujem dlhšie. Keď sme chvíľu bývali vo Švajčiarsku, cvičila som ju spolu s Youtube kanálom :) Niekde tam som asi aj krkolomne začínala a nikto mi poriadne nevysvetlil ako na to. Vedela som, že moja chrbtica niečo také potrebuje. Pripájam príklad na video, ktoré je veľmi fajn.

Neskôr som si v Bratislave vyskúšala všetky možné centrá, a i keď vôbec nevyhľadávam komerčné a veľké miesta, skončila som v Riverparku a tam sa vraciam doteraz vždy, keď som v Bratislave.

Jogu môžeš cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek

Najťažšie je začať skoro ráno, ale vždy, keď som to dala, deň bol perfektný. O siedmej joga, 8:40 som už bola v práci. Pred siedmou ráno som sedela v tureckom sede vo veľkej tanečnej sále s tlmeným svetlom a upokojujúcim pohľadom na Dunaj. Pozerala som sa, ako voda plynie… Jogínka Natali je v Bratislave pre mňa top. Naučila ma všetko potrebné. Celý základ. Medzičasom som otehotnela a cvičila som stále rovnako aj s bruchom. Pravdaže nie cviky, pri ktorých akokoľvek namáhaš alebo pučíš brucho, ale inak všetko. A v tehotenstve jogu mimoriadne odporúčam. Pre mňa to bola veľká pomoc. Pravdaže, ak si necvičila predtým, tak netreba riskovať a postačí aj gravid joga. Ale ak robíš akékoľvek cvičenie pred tehotenstvom pravidelne, nevzdaj sa ho, pokiaľ nemusíš.

Potom, čo sa mi narodil syn, joga mi pomohla dať sa rýchlo zas dokopy. Začiatky boli ťažké a nový „režim“ s batoľaťom sa vlastne neustále menil. Slovo „režim“ asi vynechám z hry, pardón všetkým mamám… Povedala som si, že raz do týždňa to dám. Pôjdem na siedmu ráno, tatino, dobrá susedka alebo niekto mi malého vždy postrážil a šla som. Na psychohygienu.

Maximalistická joga v madarčine

Nikdy som necvičila extra pravidelne, ale pozdrav slnku už nevynechám z dennej rutiny. Pokračovali sme sťahovaním sa do Budapešti kvôli mužovej práci. Tam som mala šťastie hneď na prvýkrát. Neveľká miestnosť v starom centre (časti Buda), historická budova použitá na sto spôsobov a za jednými dverami joga. Priamo pri hlavnej ceste, električkovej trati a hluku veľkomesta. Do tej miestnosti sa nás pomestilo neúrekom a neverila som vlastným očiam, ale každou novou hodinou pribúdali ďalší a vždy sme im miesto našli. Starí, mladí, veľkí, malí, jednoducho mix rôznych ľudí, občas aj kultúr a joga v maďarčine. Všetci priateľskí, nápomocní, komunita v pravom zmysle. Tréner šiel na maximum. Maximálny počet cvičiacich na minimálnom mieste. Maximálny výkon, maximálne dopotená a vždy skvelý zážitok. Odporúčam Downdogjoga studium a konkrétne učiteľa Bertlana. Fakt veľké keszenem szepen :)

Kto mi odporúči, kam za dobrou jogou v Brne?

Momentálne žijeme v Brne a tak hľadám tu. Zatiaľ cvičím a vo väčšine cvičíme spolu so synom na tráve.

Akú psychohygienu máš ty? Pri čom dokážeš vypnúť? Napíš nám :)

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár