Moje maličké ženské uvedomenia a rady v 39 rokoch

0
Moje maličké ženské uvedomenia a rady v 39 rokoch

Môj život, tak, ako každý iný život každého z nás, nie je a nikdy nebol jednoduchý. Ťažký, ale neznamená zlý a škaredý, je to len a len o pohľade, každého jedinca na danú situáciu. V tom tkvie naša sila a vnútorný pokoj duše a tela.

Pokiaľ je duša a telo v jednej línii, teda spokojné a šťastné odzrkadlí sa to na aj na vnútornom zdraví a vonkajšej kráse, preto ale treba urobiť kroky a pracovať s uvedomelým JA. Píšem s uvedomelým, to znamená bokom idú emócie, pocity v situáciách, ktoré sú veľmi nebezpečné pre vaše vnútro.

Keď vám niekto chce ublížiť, tak ako najjednoduchšie to urobí? Využije proti vám vaše emócie a pocity a zneužije ich proti vám. Tak nejaké jednoduché kroky k tomu, aby sme sa stali pokojnejšími, pokornejšími, krajšími, uvedomelejšími, nejaký vnútorný pokoj, aby sa nám podarilo nájsť a vedeli zvládať situácie v napätí.

Úprimná a priama komunikácia  – vážme si slová, ktoré vyslovujeme

  • Skúsme si dávať pozor na slová, ktoré vyslovujeme a pracujme s nimi rozumne a férovo. Vyslovujme  priamo to čo si myslíme, bezúhonne. Nebojme sa pýtať sa a žiadať úprimnú odpoveď, aj keď buďte pripravení na odpoveď, ktorá sa vám, ale nebude pozdávať. To nevadí, stačí si len uvedomiť, že je na druhej strane osoba s iným pohľadom, názorom a postojom. Nie je za potreby, aby ste sa chápali, je za potreby sa však rešpektovať. To znamená ja rešpektujem tvoj názor, ty rešpektuješ môj názor, a skúsme sa niekde stretnúť..

Nebuďte vzťahovační ani neberte veľmi osobne veci vypovedané

  • Odosobnite sa, nebuďte vzťahovační ani sebeckí. Je tu dobré zakomponovať aj trošku empatie, keďže sa vcítiť do toho druhého Nám môže pomôcť pochopiť situáciu lepšie.
Emotional Stability

Robte veci v najlepšej viere a mienke

  • Vždy robte všetko to, čo robíte  v tej najlepšej viere a mienke, ako nám to situácia umožňuje a dovoľuje. Vždy sa snažte sami pred sebou byť férový, keď, ale vidíte a cítite, že vaša snaha ide na zmar, respektíve, že druhá strana nemá záujem, nechajte to tak, netlačte.

Nefantazírujte a neriešte detailne

  • Dôležité je si v hlave nevytvárať vymyslené predstavy a fantázie rôzneho druhu, že určite robí to, alebo ono. Prosto si nechajte vysvetliť druhou stranou situáciu, keď sa vám niečo nepozdáva. Tu je dobrá aj intuícia na uvedomenie, ako s vami dotyčný rozpráva a podáva vám to. Cíťte to a nechajte to prejsť cez seba, vnútro Vám napovie, ako ďalej. Netreba riešiť dopodrobna situácie.

Začnite žiť život

  • Začnite si vychutnávať každú sekundu života v danom dni tak, ako keby to bol váš posledný deň. Buďte spontánny, neriešte okolie a čo si kto o vás myslí, s poriadnou dávkou humoru a tešte sa z každej maličkosti. Prestante myslieť na minulosť, začnite žiť prítomnosť a majte ciele a túžby.

Prajem vám veľa krásnych úsmevných chvíľ, odhodlania a síl do nového štartu…

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu