Nakupujete už na Mikuláša?

Už o štyri týždne sa deťom naplnia srdcia radostným očakávaním. Predvečer sviatku svätého Mikuláša je už klasickým zvykom obdarúvavať deti sladkosťami. Deti si položia vyčistené topánočky na balkón a ráno v nich nájdu sladkosti alebo ovocie.

Odkiaľ pochádza táto tradícia? Ako biskup pomáhal Mikuláš prenasledovaným kresťanom a mnohých odsúdených kresťanov vykúpil vďaka svojmu bohatstvu. Kolujú aj legendy o tom, že Mikuláš sa často večer po zotmení prechádzal po uliciach a keď videl chudobnú rodinu s deťmi, do okna im dal jedlo, peniaze alebo hračky.

Najčastejšie siahame po čokoláde

Čokoládové figúrky patria k Vianociam rovnako ako stromček. Zaručene potešia všetkých bez rozdielu veku. Deti i dospelých. Fialový Milka Santa vám vďaka tej najjemnejšej čokoláde z alpského mlieka spríjemní čakanie na Štedrý večer. Tento rok si môžete novo pochutnať aj na variante Darkmilk s extra porciou lahodného kakaa!

V obchodnej sieti je figúrka Milka Santa k dispozícii v troch veľkostiach:

Gramáž: 90 g za odporúčanú MOC 2,29 €
Gramáž: 45 g za odporúčanú MOC 1,19 €
Gramáž Darkmilk 50 g za odporúčanú MOC 1,59 €

Adventný kalendár Milka

Pekným zvykom je aj prežívanie adventného obdobia vďaka kalendáru. S každým okienkom budete bližšie k Vianociam!

Tradícia odpočítavania dní adventu je súčasťou Vianoc azda vo všetkých domácnostiach. Každodennú pripomienku
rodinnej pohody pripravila aj Milka.

Deti vo fialovom adventnom
kalendári nájdu svoju obľúbenú najjemnejšie čokoládu z alpského mlieka, takže pri čakaní na Štedrý deň dostanú každé ráno malý darček. 24, 23, 22… A Vianoce sú tu!

Gramáž: 200 g
Odporúčaná cena zobrazeného kalendára: 5,99 €

Foto: pixabay.com