Nezatvárajte oči pred pravdou: Znaky, že vás partner nerešpektuje

0
Nezatvárajte oči pred pravdou: Znaky, že vás partner nerešpektuje
Zdroj: Unsplash.com

Kvôli láske môžeme často prehliadať veci, ktoré vôbec nie sú dobré. Sem-tam privrieme oči nad tým, čo nám naša polovička povedala a vyviedla. Lenže to nie je správne. Nezhody sú, samozrejme, na mieste, ale keď vás dotyčná osoba nerešpektuje, prejaví sa to po viacerých stránkach. Prinášame vám znaky, prostredníctvom ktorých to môžete lepšie odhaliť.

Prekračovanie hraníc

Všetci ich máme, je to úplne prirodzené a pochopiteľné. Je dôležité, aby ste si vo vzťahu navzájom určili, čo je už naozaj „cez čiaru“. Vyhnete sa tak zbytočným konfliktom. Lenže keď je vaša dobre oboznámená s tým, čo vám radí, no napriek tomu to stále robí, je to jasný znak nerešpektovania. Takéto správanie nemá čo v zdravom vzťahu robiť.

Zdroj: Unsplash.com

Takmer vždy zuteká

Vážny vzťah nie je o tom, že sa dvaja ľudia držia iba za ruky a chodia spolu na radne. Súčasťou toho je aj robenie veľkých rozhodnutí. Ak sa váš partner teda k ničomu takému nemá, vyhýba sa určitej téme, chce sa spolu s vami vôbec niekam posúvať? Rešpektuje vás dostatočne, keď sa o istých veciach nechce ani baviť?

V súvislosti s tým by sme mohli nadviazať aj na partnerské hádky. Nie je ľahké vyjadriť svoje emócie, no je to nutné. Ak sa teda hádate s partnerom a snažíte sa mu iba vysvetliť, čo vám vadí a čo by ste chceli zmeniť, ale on sa to ani neunúva počúvať, skutočne vás rešpektuje? Keď sa v takejto situácii snaží zutekať, robí hocičo iné, len aby sa s vami nemusel rozprávať…nesvedčí to o ničom dobrom.

Nulová podpora

Posúvate sa v živote? Dostali ste skvelú pracovnú ponuku alebo sa vám darí v niečom inom? Veď komu inému by ste to mali povedať ako svojmu partnerovi. V takýchto momentoch chceme hneď zavolať svojej polovičke, nech sa spolu s nami teší. Tvrdá „facka“ prichádza vtedy, keď to dotyčnú osobu nenadchne, ani vás nepochváli, prípadne vás od toho odhovára a celé to kritizuje. Ako by z neho hovorila závisť a takmer nič vám nedopraje.

Jedným uchom dnu a druhým von

Kde je nie komunikácia, tam nie je vzťah. Takto jednoducho funguje. Keď vás teda polovička ledva počúva a jeho každá druhá reakcia „mhm“, myslíte, že vás rešpektuje? Áno, sú dni, kedy nezvládame pomaly ani vlastné myšlienky. No ak sa toto (ne)počúvanie neustále opakuje, opäť ide o varovný signál. Kto iný si vás má vypočuť, ak nie váš partner?

rozchod
Foto: unsplash.com, Damir Spanic

Nepatríte medzi jeho priority

Neustále iba počujete, ako veľmi je zaneprázdnený. Áno, môže byť, nikto mu to neberie, ale ostatní ľudia toho tiež nemajú veľa? Dávajte si pozor na to, ako často sa vyhovára a či navrhuje nejaké riešenie. Ak naozaj nestíha, ale ihneď vám navrhne kompenzáciu, to je v poriadku. Z toho sa dá cítiť, že o vás má záujem. Lenže keď si iba sťažuje a netuší, kedy by ste sa stretli, pričom na iné osoby má čas…to je naozaj „zaujímavé“.

Iba on má vždy pravdu

To, že ste vo vzťahu ešte neznamená, že sa musíte vo všetkom zhodnúť. Je úplne v poriadku mať odlišný názor a rozumne ho podať, no nikomu ho nenútiť. Takto by sa mal správať aj váš partner. No ak sa neustále snaží presadzovať iba svoje myšlienky a považuje ich za tie správne, má zmysel mu vôbec niečo hovoriť? Rešpektuje vás, ak tvrdí, že má pravdu iba on? Patrí to medzi ďalšie varovné signály, ktoré by ste nemali ignorovať.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu