Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN OSOBNÝ ROZVOJ PSYCHOLÓGIA

Odborníci varujú, že toto je otázka, ktorú by ste sa nikdy nemali spýtať svojho bývalého

Zdieľať

Toto by ste sa nemali pýtať svojho bývalého priateľa. Dni bezprostredne po rozchode často prinášajú zmätok v emóciách. V jednej chvíli svojho ex nenávidíte a prajete si, aby ste ho nikdy nestretla. Nabudúce si zase poviete, že už nikdy nenájdete niekoho, kto sa mu vyrovná.

Povedať, že je to „náročný čas“, je slabé slovo. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa cítite ranený, je dôležité chrániť svoje duševné zdravie. Aby ste dosiahli stav vyrovnanosti, mali by ste sa vyhnúť tomu, aby ste svojho ex zapájali do zbytočných rozhovorov o vašom rozchode (stačí jeden rozhovor o rozchode).

Ak sa však predsa len ocitnete v rozhovore o svojom rozchode, existuje jedna otázka, ktorej by ste sa podľa odborníkov na vzťahy mali vyhnúť. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, čo presne táto otázka je – a ako sa pohnúť ďalej, ak sa ocitnete v slabej chvíli a budete chcieť zavolať svojmu ex.

Vyhnite sa otázke svojmu ex: “Miloval si ma niekedy?”

Niekedy, po znepokojujúcom rozchode, len chcete vedieť, či to, čo ste mali, bola skutočná láska. Pravdepodobne však nedostanete uspokojivú odpoveď, hovorí licencovaná manželská a rodinná terapeutka Ashera DeRosa. „Ak váš bývalý povie ‚áno, samozrejme, miloval som ťa‘, budete v pokušení povedať ‚tak prečo sme sa dostali až sem?‘ Ak povie ‚nie, nikdy som ťa nemiloval‘, prinesie vám to pokoj?” hovorí DeRosa.

Keď DeRosa počuje túto otázku, má podozrenie, že osoba „sa snaží zosúladiť veľa informácií naraz a stručným spôsobom“. To však pravdepodobne nebude možné. “Láska je chaotická vec,” hovorí DeRosa. “Vypadnutie z lásky môže byť ešte zložitejšie.

Nechajte to tak a pracujte na svojej vlastnej ceste uzdravenia

“Opýtajte sa sami seba, prečo je táto otázka pre vás dôležitá. Ak stále chcete položiť túto otázku svojmu ex, využite príležitosť pozrieť sa svojho dovnútra. „Tento druh otázky znie ako hľadanie uistenia – a je nepravdepodobné, že dostanete uistenie, ktoré hľadáte, ak sa pozeráte mimo seba,“ hovorí licencovaná profesionálna poradkyňa Rebecca Phillips, MS.

Je možné, že “možno žiadate, aby ste si podvedome potvrdili negatívne presvedčenie o sebe, že ste nemilovaní alebo nie dosť dobrý.” Odpoveď je však pravdepodobne niečo, čo vám nevedia dať. “Je pravdepodobnejšie, že dosiahnete uzavretie vzťahu a potvrdenie, ktoré možno hľadáte, ak sa pozriete do svojho vnútra, a nie na svojho bývalého alebo kohokoľvek iného, ​​aby vám to dal,” hovorí Phillips.

6 znakov, že váš partner je emocionálne neverní

Zvážte nekontaktovanie

Rozprávanie o minulom vašom vzťahu s bývalým partnerom je riskantné. „Ak sa chcete podeliť o to, ako vás rozchod bolí, váš bývalý nie je tým správnym miestom,“ hovorí DeRosa. “Ak to bol zdravý rozchod, bude kráčať svojou vlastnou emocionálnou cestou. Áno, obaja zdieľate skúsenosti s rozchodom. To však neznamená, že sa musíte navzájom podeliť o to, aké je to ťažké.” 

Prečítajte si: Ak sa vyrovnať s rozchodom?

Namiesto toho DeRosa odporúča porozprávať sa s blízkym priateľom alebo navštíviť terapeuta, ktorý vám môže pomôcť spracovať vaše emócie. Vedieť, že veci sa môžu v budúcnosti zmeniť. Pamätajte: Žiadny kontakt nemusí trvať večne. “Niekedy sa ľudia zmieria, keď obaja odvedú prácu na tom, že si uvedomia svoj podiel na probléme a toho, ako by sa chceli prejaviť v budúcich vzťahoch,” hovorí Phillips.

“Ale bez toho, aby ste vykonali svoju prácu, je pravdepodobnejšie, že budete opakovať rovnaké vzorce, ktoré viedli k rozchodu.” Keď sa ocitnete vo vyrovnanejšom stave, potom môžete uvažovať o priateľskom vzťahu so svojím bývalým. Alebo, čo je pravdepodobnejšie, si uvedomíte, že sa radšej posuniete ďalej a užijete si svoju novú cestu.

Zdroj: bestlifeonline.com

Tagy
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár