Revolučný systém ošetrenia pleti

0
Revolučný systém ošetrenia pleti
Kozuchova Selvekova

Klinika ENVY sa riadi heslom „Krása je veda“. Preto službami, produktmi a komplexnou starostlivosťou poskytuje klientom najvyššiu možnú kvalitu. V posledných rokoch vyvinula unikátny systém ošetrovania pleti, ktorý nemá obdobu u nás ani vo svete – ENVY Therapy®. Bližšie informácie nám v rozhovore poskytli riaditeľka Natália Selveková a primárka dermatologického oddelenia MUDr. Zuzana Kožuchová.

Čo to vlastne ENVY Therapy® je?

ENVY Therapy® je nový ucelený systém starostlivosti o pleť. Jeho cieľom je ponúknuť jednotný systém ošetrenia a starostlivosti o pleť na troch úrovniach. Krásnu pleť je možné dosiahnuť iba v prípade, ak sa o ňu budeme starať systematicky. Ideálnym riešením je kombinácia domácej, kozmetickej a medicínskej starostlivosti.

Je to teda akýsi systémový a vedecký prístup riešenia problémov pleti?

Áno. Mali sme mnoho klientok, ktoré roky používali kvalitné krémy a napriek tomu boli v určitom veku nespokojné. Zároveň si myslia, že im postačí jediná aplikácia „zázračnej“ metódy omladenia, napríklad botulotoxín alebo kyselina hyalurónová, a viac sa o svoju pleť nebudú musieť starať. Takto to, samo- zrejme, nefunguje. Pravidelná starostlivosť je základom dokonalej pleti.

V čom je systém ENVY Therapy® jedinečný?

Jeho jedinečnosť spočíva hlavne v tom, že kombinuje domácu, kozmetickú a medicínsku starostlivosť na základe typu pleti a jej potrieb. ENVY Therapy® znamená systém. Nevyvinuli sme žiaden zázrak, ktorý si človek aplikuje na tvár a omladne o tridsať rokov do tridsiatich minút. Odmenou za systematické používanie jednotlivých metód je najkrajšia možná pleť, akú vieme našim klientkam na tvári vyčariť.
Popíšte nám bližšie tieto úrovne, čo obsahujú a na čo slúžia? V prvom kroku sme zadefinovali štyri najväčšie problémy pleti na základe skúseností MUDr. Zuzany Kožuchovej.

MUDr. Zuzana Kožuchová

Ich výsledkom vznikli štyri línie terapie podľa toho, o aký typ pokožky ide. Pre suchú pokožku je ideálna línia Hydrating. Pre pokožku, ktorá zápasí so starnutím a prvými vráskami, je vhodná línia Antiaging. Pre pokožku, ktorá má pigmentácie alebo nejasný typ pleti, slúži línia Brightening. Poslednou líniou sú problémy s nečistou pleťou, ktorá má sklon k akné – Clearing. Ucelený systém ENVY Therapy® dopĺňajú univerzálne produkty a pomôcky určené pre všetky typy pleti.

Všetky spomínané problémy pleti sa v našom systéme ENVY Therapy® dajú riešiť troma spôsobmi. Prvá fáza prebieha na domácej úrovni, pomocou našich kozmetických produktov. Druhá fáza pokračuje kozmetickým ošetrením na oddeleniach lekárskej kozmetiky. Posledná fáza predstavuje ošetrenie pokožky u lekára mezoterapiou.

Prečítajte si aj článok o tom, aká kozmetika škodí vašej pleti

Na čom ste si dali záležať pri zložení kozmetickej línie systému ENVY therapy®?

Absolútnou prioritou našich produktov sú patentované aktívne látky, overené štúdiou vo vysokých koncentráciách v spojení s organickými zložkami. Kozmetická línia ENVY Therapy® obsahuje až 94 % organických surovín v najčistejšej forme bez chemických látok – GMO, toxínov, silikónov, parfumov či farbív. Produkty vyrábame v limitovaných sériách, sú prísne dermatologicky testované, nekomedogénne, vhodné aj pre citlivú pleť a sú vysoko efektívne.

Bc. Natália Selveková, MBA
Bc. Natália Selveková, MBA

Prečo vysoký obsah aktívnych látok a prečo žiadne silikóny?

Väčšina krémov v dnešnej dobe obsahuje silikóny, ktoré zabraňujú prieniku aktívnych látok a znižujú ich účinok. Veľakrát máte pocit, že sérum alebo krém sú príjemné na pokožke, na svedomí to má práve silikón. Povrchový pocit je výborný, no samotný produkt stráca svoj pôvodný účel a na povrchu pleti vytvára vrstvu, ktorá bráni pokožke dýchať, dráždi ju a v najhorších prípadoch môže dochádzať aj k ťažkým alergickým reakciám. Napriek tomu, že naše krémy nie sú výrazne parfumované a ich aplikácia si vyžaduje o kúsok viac námahy, vieme zaručiť, že svojím obsahom budú vysoko účinné.

Existujú nejaké vekové obmedzenia?

Naša pokožka starne od 25. roku života, takže logicky nemá zmysel používať rad Anti- aging pred týmto vekom. Dovtedy sa nám všetky bunky pravidelne a rovnako obnovujú. Pribúdajúcimi rokmi postupne klesá funkcia pokožky, produkcia kolagénu a naša pleť má väčšie požiadavky. Veľkú úlohu však zohráva genetika. Niekto má v tridsiatke lepšiu pleť ako dvadsaťpäťročný. Takisto akné a nečistá pleť nie je len problém tínedžerov. Čoraz častejšie sa stretávame s klientkami, ktoré majú okolo tridsiatky a prichádzajú s týmto problémom, pretože používajú veľmi veľa nesprávnych krémov s vysokým obsahom silikónov alebo olejov, dôsledkom čoho sa im upchávajú póry, z toho im vznikajú vyrážky, takže vekové obmedzenia by som až tak nepoužívala.

https://www.instagram.com/p/BrIAn6ChZRl/

Čo by ste na záver odporučili klientom?

Odporučila by som držať sa systematickosti. Dnes existuje veľmi veľa reklám a produktov, ktoré nasľubujú zázračné efekty. Na základe dlhoročných skúsenosti MUDr. Kožuchovej a desaťročných skúsenosti kliniky ENVY môžeme jednoznačne povedať – nič nefunguje lepšie ako systematickosť. Jedinečnosť systému spočíva v tom, že ho vyvinul kolektív ENVY, odskúšali ho na vlastnej koži a môžu potvrdiť, že efekt zaručene funguje.

žiadne príspevky na zobrazenie