Skvelý tip, ako si užiť bezpečnú dovolenku a zlepšiť zdravie

0
Skvelý tip, ako si užiť bezpečnú dovolenku a zlepšiť zdravie

Naša krajina je na prírodné krásy nesmierne bohatá. Ani zďaleka to však nie je jediná výhoda, ktorou disponuje. Príroda, ktorou sme obklopení nám poskytuje mnoho prírodných spôsobov liečenia a jedným z nich sú viaceré termálne pramene.

Termálne pramene sa považujú za vzácne zdroje liečivej vody vytekajúce zo zeme. Voda sa tvorí a pramení hlboko pod zemou a na povrch prechádza niekoľkými vrstvami geologických hornín, vďaka čomu je vo väčšine prípadov nasýtená vápnikom, sodíkom, horčíkom a železom.

Množstvo potrebných látok, ktoré inak musíme starnúcemu telu dopĺňať inou a často viac škodlivou cestou.

Prečítajte si aj: Letné tipy na knihy

Termálne kúpele vás postavia na nohy

Výhod termálnej vody je nesmierne veľa, za čo môže okrem bohatého zloženia aj jej príjemná teplota. Termálna voda sa pridáva do kozmetiky a mnohé lieky sa vyrábajú práve na jej základe.

Taký Hippokrates alebo Avicenna považovali termálne pramene za úplne univerzálny spôsob liečby a liečenie všetkých ochorení. A inak na tom nie sú ani dnešní lekári. Dlhodobý pobyt v horúcej pramenitej vode pomáha vyliečiť reumatizmus, prechladnutie, choroby močového ústrojenstva, nepríjemné problémy s erekciou a dokonca neplodnosť.

Pomáhajú vaše telo zrelaxovať a pomôcť spáliť prebytočný tuk! Stačí navštíviť svetoznáme termálne kúpele, ktorých hydrogen-uhličitano-horečnato-vápenatá voda je silne mineralizovaná s obsahom minerálov 1524 mg na liter.

Využite silu a účinky príjemnej termoterapie

Pobyt v takom stredisku v Turčianskych Tepliciach vám pomôže nielen si dobre oddýchnuť, ale aj schudnúť, zlepšiť kvalitu pokožky, vlasov, nechtov a dokonca obnoviť nervový systém.

Nie nadarmo veľké kozmetické spoločnosti, ako napríklad francúzska spoločnosť Vichy, používajú termálnu vodu ako základ pre výrobu svojich výrobkov, pretože práve kozmetika s takou vodou hydratuje, vyhladzuje a čistí pokožku, či odstraňuje toxíny.

Vy si môžete účinky príjemnej termoterapie užívať hneď niekoľko dní, a pri využití rekreačného poukazu od zamestnávateľa aj za pomerne slušnú cenu. Stačí sa o tom presvedčiť a víkend alebo celý týždeň tento región a prekrásnu oblasť na svoju dovolenku využiť.

Zdroj obrázka: Syda Productions/Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu