Slovenské blogerky inšpirujú k pohode v živote, odporúčajú knihy z červenej knižnice aj klasiku

0
Slovenské blogerky inšpirujú k pohode v živote, odporúčajú knihy z červenej knižnice aj klasiku
Slovenské blogerky motivujú k čítaniu aj osobnej pohode

Situácia s koronavírusovou pandémiou sa pomaly mení a uvoľňuje, no mnohí cítia ešte stále napätie a nevedia sa uvoľniť. Aj preto sme sa rozhodli, že sa necháme inšpirovať známymi blogerkami.

Slovenky boli vždy kreatívne duše, ktoré sa dokázali vynájsť v každej situácii. Inak to nie je ani dnes, keď mnohí pociťujú neistotu a sami nevedia, ako myslieť pozitívne alebo čím sa zamestnať. Opýtali sme sa ich preto niekoľko otázok, na ktoré nám s radosťou a krásne odpovedali:

#Lucididit

Blogerka Lucka alias Lucididit sa primárne venuje rekonštrukciám, do it yourself tipom a rôznym prerábkam, ale čas si nájde aj na sebarozvoj a uvoľnenie. V nasledujúcich odpovediach nám prezradila tip na pozitívne naladenie aj knižky, ktoré preferuje.

Ako by si motivovala ľudí k tomu, aby boli pozitívne naladení?

Bude to znieť veľmi prosto, no ono to prosté skutočne je: Robte viac to, čo vás baví.

Keď máš čas, po akej knižke siahneš?

Momentálne sa venujem skor samoštúdiu o vegánstve, nakoľko som pred rokom prešla na rastlinnú stravu. A potom sú tu ešte moje tzw. „table books“ venované interiérovým témam, po ktorých rada siahnem pri sŕkaní čaju či kávy.

Ktorú si prečítala naposledy?

Naposledy asi najskôr nejaký román od Dominika Dána.

Aké dielo by si odporúčala ženám, aby si určite prečítali?

Na vine sú hviezdy.

https://www.instagram.com/p/CN5LiMQrKCL/

#Cisárove nové šaty

Simona a.k.a. Cisárove nové šaty využíva všetko, čo jej aktuálna situácia dovoľuje. Nepohrdne dobrou knihou a jej tipy sú skutočne vhodné pre všetky ženy, ale i mužov.

Ako by si motivovala ľudí k tomu, aby boli pozitívne naladení?

Tým najprimitívnejším a najjednoduchším čo máme: pohybom (prechádzka, tanec, cvičenie), stravou – ľahká vyvážená strava a láskou – obklopovať sa prioritne a plánovane tým, čo máme radi.

Keď máš čas, po akej knižke siahneš?

Po dobrej. Mám rada krimi, ale aj psychologické romány, tematiku 2.svetovej vojny, ale aj negýčovú romantickú beletriu, scifi… Záleží, načo mám chuť.

Ktorú si prečítala naposledy?

Naposledy som bola feministicky naladená a čítala som Silu od Naomi Alderman a Všetci by sme mali byť feminist(k)ami od Chimamanda Ngozi Adichie.

Aké dielo by si odporúčala ženám, aby si určite prečítali?

Nie je to moc „zábavná“ kniha, skôr je to o informáciách, ale odporúčam Sapiens od Yuval Noah Harari.

Prečítajte si aj článok: 10 z najkrajších historických knižníc sveta

https://www.instagram.com/p/CN0QGBOL6Io/

#Zápisky nutriholičky

Judit zaoberajúca sa výživou v Denníku nutriholičky nepohrdne chvíľami, kedy sa dokáže totálne odreagovať, pričom siaha aj po literatúre z červenej knižnice. Tip na pozitívne naladenie by však mal dokázať zvládnuť každý z nás.

Ako by si motivovala ľudí k tomu, aby boli pozitívne naladení?

To neviem, keďže mňa asi nikdy nikto iný nemotivoval k pozitívnej nálade, vždy to muselo vyjsť zo mňa. Teda ak potrebujem pozitívne naladiť, postarám sa o to sama – pozriem si obľúbený seriál, prečítam knihu, jednoducho urobím niečo, čo odvedie moju pozornosť od negatívnych myšlienok. Zatiaľ to vždy fungovalo.

Keď máš čas, po akej knižke siahneš?

Kiež by som mohla povedať, že niečo intelektuálne, ale väčšinou čítam romantické knihy z červenej knižnice. Čistá odreagovačka, odporúčam.

Ktorú si prečítala naposledy?

Okrem vyššie spomínanej kategórie mám práve rozčítanú knihu Konec prokrastinace. Ale už ju čítam asi 2 mesiace, zjavne to veľmi nefunguje.

Aké dielo by si odporúčala ženám, aby si určite prečítali?

Ja seriózne každej žene odporúčam, aby sa nehanbila siahnuť aj po obyčajnej historickej romanci – tie staršie už síce nie sú vždy aktuálne pre túto dobu v tom, ako sa majú muži správať k ženám, ale tie novšie od súčasných autoriek sú plné silných, emancipovaných hrdiniek, ktoré sa snažia uchopiť svoj život do vlastných rúk v dobe, ktorá im absolútne nepraje. No a, samozrejme, je tam veľa erotiky, to tiež nie je na zahodenie.

Prečítajte si: Skvelé motivačné knihy od úspešných žien

https://www.instagram.com/p/CNkFyuWLtQu/

#Zápisník zubárky

Andrea z blogu Zápisník zubárky hovorí, že človek by sa mal venovať najmä tomu, čo ho baví, no byť zároveň spokojný sám so sebou. Ako profesionálka číta najmä odbornú literatúru, no tip na knižku je srdcovkou mnohých z nás.

Ako by si motivovala ľudí k tomu, aby boli pozitívne naladení?

Treba sa venovať tomu, čo vás baví a napĺňa. Ak budete v živote šťastní a spokojní sami so sebou, tak pozitívne naladenie príde samé.

Keď máš čas, po akej knižke siahneš?

V mojej knižnici majú svoje miesto zubárske knižky, kuchárske knihy a knihy s inšpiráciami na výlety. Vo voľnom čase veľmi rada siaham po tých s receptami.

Ktorú si prečítala naposledy?

Naposledy to bola Maxilofaciálna chirurgia.

Aké dielo by si odporúčala ženám, aby si určite prečítali?

Možno to bude znieť ako klišé, no každý by si mal prečítať knižku Malý princ. Je plná krásnych myšlienok.

https://www.instagram.com/p/CM5BENaHuN9/

žiadne príspevky na zobrazenie