To, kde sa nachádzaš v svojom živote, je len a len tvoja voľba.

Tak ako som už písala, nemala a nemám ľahký život, ako väčšina z nás. Celý život som bola vedená prísnou rukou k samostatnosti.

Prečítajte si: Moje ženské uvedomenia a rady v 39 rokoch

Už, ako dieťa som chodila pomáhať rodičom v noci piecť chleba, pretože sme mali pekáreň, distribuovalo sa to, aj do obchodov a  počas celej noci, bolo za potreby sa venovať  pečeniu chleba. Už tu som pochopila, že jedine nadšením, silou, chuťou a presvedčením v to, čo  čo milujeme a chceme, môžme dosiahnuť očakávaný výsledok. Príkladom je aj môj otec, ktorý miloval svoju prácu a bol nadšený pre postup výroby domáceho chleba.

Hádajte čo ešte? Tá iskra v jeho očiach a jeho nadšenie, radosť z tvrdo odpracovanej práce, bolo to, čo mi utkvelo v mojom vnútri a vynára sa to a evokuje moje presvedčenie v to, že človek môže dosiahnuť svojou vôľou,  túžbou, cieľom aj nemožné .

Foto: BBC, Paul Hollywood

Rada by som vám zhrnula v bodoch to, čo vás posúva vpred do vytúženého cieľa.

To kde sa nachádzaš, je len tvoja voľba. Musíš si uvedomiť, že na to, aby si mohol dosiahnuť svoj cieľ, to, čo chceš robiť a kde sa chceš nachádzať, je práca na tvojom JA.

  1. Psychika

Stav, v akom sa nachádza tvoja psychika. To znamená nastavenia tvojej mysle. Myseľ je nástroj, ktorý ovládaš ty, nie ona  ovláda teba. Je len na tebe, ako každé ráno začneš myslieť. Veľmi dôležité – iba ty sa vieš nastaviť na to, aby si bol šťastný. Nikto nepríde a nepodá ti to šťastie, na tu máš. Nie, ty sám sa nastavíš,  na krásne a usmievavé ráno. Povieš si aký si úspešný, krásny, milovaný, vážený atď…

Každý podľa svojho gusta. Áno tak, ako si vieš povedať, že je blbý deň, tak si vieš povedať, aký je krásny deň. K tomu pridaj dýchacie cvičenia a uvidíš, ako sa začneš za chvíľu usmievať. Keď sa začneš smiať sám na sebe, alebo usmievať sa, si  na dobrej ceste, plnej lásky milovať samého seba. Áno si krásny taký, aký si, pretože si jedinečný a len to prijmi. Začni sa mať rád samozrejme, s pokorou a úctou.     

  1. Zdravie

Stav v akom sa nachádza tvoje zdravie. Ako si udržíš zdravé zdravie ? Je dobré si uvedomiť, že každá schránka, áno schránka je obal nášho tela, o ktorú sa treba vedome a s láskou starať. Staráš sa o svoje zdravie športom, ktorý je vhodný pre každého individuálne, ale systematicky a pravidelne.

Veľmi dôležitou časťou, sú aj prírodné preparáty a bylinky, ktoré nášmu telu pomáhajú naštartovať imunitu a odolávať chorobe v čase, keď sme v strese. Ja nedám dopustiť na čínsku medicínu, ktorá moju mamku nastavila na obnovu jej vlastných poškodených buniek, keďže je onkologický pacient. Toto je, ale na ďalší článok. Samozrejme  zdravé potraviny kupovať, alebo pestovať, nastaviť telo na pravidelný prísun zdravších potravín. Strava je viac ako 50% zdravého zdravia, kombináciou s prírodnými výživnými preparátmi.

  1. Rodina a priatelia

Stav v akej rodine si, akých priateľov máš okolo seba a v neposlednom rade aj kolegov. Sú to ľudia, ktorí ťa posúvajú vpred, alebo dehonestujú tvoju prácu, tvoje  myslenie, celkový tvoj životný štýl. Posúvajú ťa vpred? Pokiaľ je tu odpoveď NIE, tak ich jednoducho odstav.  Netráp sa tým, že čo si kto o tebe myslí. Ľudia ktorým na tebe záleží, budú pri tebe a budú ti pomáhať. Uvedom si, ten, kto pri tebe má byť bude a to čo sa má stať sa stane. Osočovaním, hejtovaním si vytváraš zlú karmu. Ty predsa nechceš, aby sa ti to vrátilo.

  1. Domácnosť a práca

Stav v akom prostredí žiješ a pracuješ. Domácnosť a práca. Posúva ťa to vpred? Nie si strom, takže, keď sa ti nepáči, kde si v práci, alebo v bývaní, pohni sa vpred. Práca ťa napĺňať a živí, takže pokiaľ nie, vymeň ju. Neboj sa urobiť zmenu v tvojom živote, bez ktorej sa nemôže nič udiať.

Snaž sa aj o to, aby si pochopil, že naša matka Zem ťa porodila, živí ťa, dáva ti budúcnosť a berie ťa aj preč z tejto Zemi. Správaš sa k nej úctivo, vážiš si ju? Ako? V domácnosti sa snažíš o najekologickejší životný štýl? Chémiu z tvojho bežného života odstráň. Snaž sa o to, aby si urobil maximum pre to. Už aj separovanie odpadu, minimalizovanie plastových tašiek, reparáciou starých vecí,  je krôčikom k záchrane prírody, ovzdušia a oceánov a v neposlednom rade aj k tvojmu zdraviu a celej tvojej rodine.

Sebaľútosťou sa stávaš obeťou, ale ty chceš zmenu, tak sa prestaň ľutovať a začni tvoriť, meniť, vtedy sa staneš tvorcom tvojho sna.

Foto na titulke: www.stevenaitchison.co.uk