Tri tipy na zaujímavé bytové riešenia

Ak ste už zažili sťahovanie do vlastného bytu či domu, tak ten pocit poznáte. Pokiaľ nie, tak vás počká. Hovoríme o pocite skutočného domova. Tento pocit netvoria „veľké veci“, ako chladnička, televízor, gauč či posteľ.

Často sú to aj menšie, na prvý pohľad nie tak kľúčové, no predsa dôležité detaily. Preto ak plánujete kúpu niečoho vlastného, tak môžete venovať pozornosť našim trom zaujímavým tipom.

1. Dvere inak

Mať doma klasické interiérové dvere alebo ich tam nemať vôbec, prípadne zvoliť úplne iné riešenie? Najčastejšie sa totiž ľudia riadia prvými dvoma voľbami – buď majú doma klasické interiérové dvere, alebo dvere v rámci prevzdušnenia priestoru úplne odstránia.

A potom sú tu posuvné dvere, ktoré predstavujú to netradičné a zaujímavé bytové riešenie. Vďaka nástennému posuvnému systému dokážete ušetriť miesto pri otváraní krídla dverí, avšak, ich prínos nie je len v tomto. Ich prínos je najmä v estetickej a funkčnej stránke interiéru. Ak teda hľadáte niečo, čo je iné a netradičné, môžu byť posuvné dvere vašou voľbou.

2. Nemusí to byť len klasická podlaha

Tradičnou voľbou je klasická plávajúca podlaha, no čo ak to chcete inak? Sú aj iné zaujímavé bytové a domové riešenia. Stále je to plávajúca podlaha, avšak, v inom podaní. Hovoríme napríklad o laminátovej podlahe, ktorá je oproti tej klasickej odolnejšia a viete si ju dať previesť v podobe dlažby či dreva. Veľmi zaujímavou voľbou sú vinylové podlahy. Tie sú o niečo drahšie, na kvalite a prevedení sa však investícia určite vráti. Skrátka, aj tu viete skúsiť niečo iné a netradičné.

3. Iné kombinácie v interiéri

A nezabúdajte, že netradičné riešenia nie sú len o tom, že jedna vec je iná než tie ostatné, klasické veci. Mal by to byť súhrn celkového vyznenia a nastavenia interiéru. Ak sa vám toto podarí docieliť, tak naše tipy padli na úrodnú pôdu a vy budete u seba doma šťastná a spokojná.

Zdroj obrázka:

l i g h t p o e t / Shutterstock.com