Tri za život

0

Október je mesiac starostlivosti o zdravé prsia. Tento mesiac si viac ako inokedy pripomíname dôležitosť pravidelného samovyšetrovania prsníkov a pravidelných prehliadok u gynekológa.

V dnešnej uponáhľanej dobe, keď ľudia nestíhajú kvôli iným povinnostiam myslieť na to najdôležitejšie – vlastné zdravie, prišla jedna inšpiratívna žena so skvelým nápadom, ako si túto tému pripomenúť.

„Nikdy neviete, akí ste v skutočnosti silní, do obdobia než sa vaša sila stane tou jedinou možnosťou, ktorú máte,“ hovorí Andrea, obdivuhodná dáma, ktorá prekonala rakovinu prsníka a stojí za kampaňou #3zazivot.

Kampaň #3zazivot sa riadi heslom 3 prsty, 2 prsia, 1 krát za mesiac. Ide o pravidelné samovyšetrenie prsníkov metódou 3 prstov, ktoré pomáha odhaliť nádorové ochorenie v jeho ranom štádiu. Cieľom kampane je, aby sa pravidelné samovyšetrenie stalo samozrejmosťou pre všetky ženy a aby sa o tejto téme hovorilo viac, lebo včasné odhalenie rakoviny prsníka môže zachrániť život.

Prečítajte si aj, čo si myslí Zlatica Puškárová o prevencii: Na preventívne prehliadky chodím, chcem vidieť svojich synov na maturite

Ako sa môžete zapojiť do kampane #3zazivot

Zapojte sa aj vy do kampane #3zazivot, nalakujte si v mesiaci október symbolicky tri nechty inou farbou laku ako ostatné a podporte tak šíriť povedomie o dôležitosti samovyšetrenia prsníkov.

Dajte vedieť o význame metódy 3 prstov aj ďalším ženám – odfoťte si takto nalakované nechty a zdieľajte na svojich sociálnych sieťach s označeniami: #3zazivot #avonzazdraveprsia @kozizivot

„Samovyšetrenie by malo byť rovnako samozrejmé ako manikúra.“

S touto Andreinou myšlienkou sa stotožňuje aj salón krásy Runway care & beauty*, kde si v období od 1. do 31. októbra 2019 môžete dať nalakovať 3 nechty inou farbou laku ako ostatné v duchu kampane #3zazivot.

Počas októbra platí, že z ceny každej takejto špeciálnej manikúry putuje 5€ na konto občianskeho združenia Zdravá žena, ktoré sa dlhoročne zameriava na starostlivosť o zdravé prsia, poskytuje pomoc a poradenstvo pri organizácii vzdelávacích podujatí orientovaných na zdravotnú výchovu obyvateľstva, prevenciu a diagnostiku rakoviny prsníka.**
K manikúre #3zazivot v salóne Runway získate ako darček Zlatú zlupovaciu masku Ultimate Multi – Performance.***

Viac o samovyšetrení

Pre včasné odhalenie rakoviny prsníka je nevyhnutné, aby si ženy pravidelne samé vyšetrovali prsníky. Ideálny čas je po skončení menštruácie, takže raz mesačne.
Rovnako dôležité je aj raz ročne absolvovať pravidelnú preventívnu prehliadku u gynekológa. Viac o tom, ako správne postupovať pri samovyšetrení, sa dozviete tu.

*Salón krásy Runway care & beauty nájdete na adrese: Robotnícka 20/3, 831 03, Bratislava. Objednajte sa na telefónnom čísle +421 908 3031 013. Viac informácií nájdete na www.rnw.sk
** Viac informácií nájdete na www.zdravazena.sk
*** Platí do vyčerpania zásob alebo do ukončenia akcie #3zazivot 31.10.2019

žiadne príspevky na zobrazenie