Výber noviniek akčných žien

0
Výber noviniek akčných žien

Prichádzajú chladnejšie dni a postupne sa už budeme s eventami presúvať do interiérov, takže pondelkové tipy na podujatia trošku prispôsobíme a ako príde jeseň, zameriame sa na akcie, ktoré budete môcť navštíviť aj v horšom počasí.

1. USA čakajú v novembri dôležité voľby, v hre bude všetkých 435 kresiel Snemovne reprezentantov a 35 zo 100 kresiel Senátu. Počet žien, ktoré úspešne vyhrali primárky v USA bol tento rok rekordný –  182 nominantiek, z nich 19 vyhralo do Senátu, a na post guvernéra je nominovaných až 13 žien, čo je doteraz najväčší počet v histórii (v roku 1994 ich bolo 10, čo bol doteraz rekord).

2. Už tretí ročník zdravého životného štýlu Harmónia festival sa uskutoční 19. až 20. októbra v meste Žilina. Tešiť sa môžete napríklad na spisovateľa Jozefa Banáša, cestovateľa Pavla „HIRAX“ Baričáka, psychológa MUDr. Vladimíka Savčenka, terapeutku Stanku Sobolovú, špecialistku na dýchanie Tinu Penxovú, dulu Ľubu Lapšanskú a mnoho ďalších.

Prečítajte si aj naše minulotýždňové novinky.

Festival Harmónia
Festival Harmónia

3. Prvý slovenský festival jazykov s názvom LingvaFest sa uskutoční už tento víkend – 28. – 29. septembra na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Organizátorom je občianske združenie Edukácia@Internet. Pozvaná je svetovo najznámejšia malá polyglotku, Bela z Ruska, ktorá vo veku 6 rokov ovláda 8 jazykov. Francúzsky spevák Jomo sa pokúsi prelomiť svoj vlastný Guinessov rekord v počte jazykov, v ktorých spieval na pódiu – tentokrát ich bude až 23! Účastníkov čakajú minikurzy až v 24 jazykoch. V programe je množstvo zaujímavých prednášok a tiež 5 koncertov: Jomo, rapper Suvereno, Zuzka Feldeková so skupinou Kafeband a iní.

4. Nedávno sme písali o Bachledovej doline a o Chodníku korunami stromov s 32 metrov vysokou vežou. Vzhľadom k tomu, že počet turistov sa neustále zvyšuje, bolo len otázkou času, kedy sa rozšíria aj stravovacie kapacity. Už onedlho tak v stredisku vyrastie nová budova. Stavbu navrhol ar­chi­tek­to­nic­ký ate­li­ér Com­pass a pôjde o minimalistickú reštauráciu s panoramatickou terasou.

5. Tip na hand-made: slovenská značka Remix ponúka autorské kabelky, batohy a tašky zdobené technikou modrotlače. Motívy sú nanášané voľnou rukou na biele plátno, ktoré bolo farbené v indigu v modrotlačiarskej dielni. Kabelka na obrázku nižšie je z modrotlače a koženky a má nastaviteľný popruh.

kabelka Remix zo sashe.sk
Foto: kabelka Remix zo sashe.sk

6. Tip na film – za pozornosť stojí réžijný debut herca Bradleya Coopera – romantická dráma Zrodila sa hviezda. V hlavnej úlohe uvidíte priamo šarmatného Coopera a sekundovať mu bude Stefani Germanotta, ktorú iste poznáte pod pseudonymom Lady Gaga. Cooper vo filme hrá hviezdu country Jacksona Mainea, ktorý objeví neznámu talentovanú speváčku Ally (Lady Gaga). Obaja sa vrhnú do ľúbostného vzťahu a Jack přiměje Ally k vystupovaniu, čo ju katapultuje k sláve. Tým Ally zatieni jeho vlastnú kariéru, čo on ťažko nesie…

7. Tip na knihuMilujete jedlo, život, cestovanie a objavovanie nových pestrých chutí a vôní? Nenechajte si ujsť novú zážitkovú knihu z kuchyne Márie Mikloškovej, ktorú láska odviala do Talianska, kde si založila rodinu. Oliwood party je kniha plná tradičných receptov z Toskánska, ktoré sú zdravé, chutné a sú v nich zohľadnené štyri ročné obdobia.

 krst knihy Oliwood party
Foto: krst knihy Oliwood party

8. Poznáte manikúru Le Mini Macaron? Sami si môžete jednoducho spraviť doma svoje vlastné nechtové štúdio – aktuálne o jeden takýto set prebieha aj súťaž na našom Facebooku. Set obsahuje malú LED lampu v tvare makarónky, pilník na nechty, zatlačovať kože a semipermanentný lak. Foto môžete vidieť v titulke článku.

9. Svet obletela fotografia 36-ročnej atlétky Sophie Power, ktorá počas prestávky na 105 kilometrov dlhom ultra maratóne dojčila svojho trojmesačného syna Cormaca. Vyvolalo to celosvetovú masovú debatu o materstve. „Ako matka som bola dobre pripravená. Čo sa týka nedostatku spánku, bola som možno najlepšie trénovanou osobou na štartovacej čiare. Počas dvoch nocí som spala len 20 minút,“ vyjadrila sa Sophie. „Keď sa stávame matkami, naša identita sa nemení. Nemali by sme strácať to, kým sme boli predtým, ako sme sa stali matkami.“

10. Koláž klasického outfitu z dielne stajlistky Stylist Alexandra

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu