Výber noviniek Akčných žien

0

Je pondelok a my vám ponúkame 10 noviniek z domova i zo sveta – udalosti, zaujímavosti, podujatia, niečo zo športu a kultúry, občas tip na dobrý film alebo knihu, a taktiež inšpiráciu na biznis outfit.

1. Vedeli ste, že najmladšou hlavou štátu na svete bola v roku 2017 len 31-ročná Vanessa D’Ambrosio? Zaujímavosťou je, že išlo o funkciu „kapitán regentu“, ktorá sa v San Maríne volí iba na pol roka. Vždy sú zvolení dvaja kapitáni a popri Vanesse slúžila na tomto poste aj ďalšia žena, Mimma Zavoli. V histórii San Marína sa tak stala druhou najmladšou líderkou – predbehla ju len 25-ročná Maria Lea Pedini-Angelini, ktorá slúžila ešte v roku 1981.

2. V priestore kozmetickej značky Oriflame v Bratislave sa 23. augusta uskutoční podujatie Akčné ženy v Bratislave., toto podujatie si nenechajte újsť, pretože pre každú ženu bude prichystaný balíček s kozmetikou v hodnote 50 EUR. Vystúpia štyri zaujímavé ženy – módna návrhárka Martina Grešová, Mirka Halmi Luberdová, ktorá sa zaoberá zdravým stravovaním, doktorka Lucia Podhorová, a vzťahová koučka Janette Šimková. Pár lístkov je ešte k dispozícii na tickpo.sk.

3. Po dvadsiatyprvýkrát sa otvorí brána do starovekého Ríma prostredníctvom podujatia Rímske hry a Limes Days 2018. Akcia sa bude konať 8.9. a tento rok bude venované spomienke na mladého vojaka II. pomocnej légie. Ako šestnásťročný vstúpil do armády a jeho meno je vytesané na kameni vystavenom v Múzeu Antickej Gerulaty v Rusovciach. Rímske hry budú zamerané na tanec ako ušľachtilé umelecké vyjadrenie pohybu, nebude chýbať ani predstavenie ostatných oblastí života – legionári, gladiátori, odievanie, výtvarné umenie. Vystúpi cca 50 legionárov z rôznych krajín Európy. Limes Day obohatí program o mnohé športové aktivity, akrobatické vystúpenia rope skippingu. Nadšenci budú splavovať Dunaj, alebo sa návštevníci môžu zapojiť do aktivity na bicykli po stopách Rimanov. Mnoho návštevníkov určite využije aj návštevu Carnuntum v rámci Archeobusu.

4. Práve vychádza v predpredaji zápisník Lady Boss Diár na rok 2019. Aké má oproti minulému roku vylepšenia? Ponúka až 3 zaujimavé dizajny (v bielej farbe, čiernej farbe a s kvetinovou potlačou), okrem slovenskej verzie pribudla aj česká, vracká, do ktorých si budete môcť vložiť mininotebook, pero v dvoch variantoch – zlaté alebo staroružové. Pri objednávke 3 kusov neplatíte poštovné.

lady boss diar
Foto: Lady Boss Diár

5. Na košickom letisku sa bude konať podujatie Letecký deň. V sobotu 8. septembra sa stretnú všetci milovníci lietania a budú mať možnosť obdivovať stroje Jak-3, Z-37 Agro, Jak-52, R-44, Viper SD4 ,Skyper GT9, MD 500, Blackhawk a mnohé ďalšie. Nebude však chýbať ani pravá show v oblakoch v podobe zoskoku parašutistov a kúsky majstrov leteckej akrobacie. Predstavia sa tiež Vzdušné sily Slovenskej republiky a Letka Ministerstva vnútra. Na zemi sa postarajú o zábavu detská tanečná skupina, folklórny súbor, mažoretky a mnoho ďalších. Pre odvážnejších sú pripravené lety vrtuľníkom a balónom.

6. V dóme sv. Martina v Bratislave prebieha Katedrálny organový festival. Vo štvrtok, 30. augusta o 19.30 si budete môcť vypočuť Bel-Organo. Vystúpi temperamentný interpret Donato Cuzzato z Talianska, ktorého repertoár budú  tvoriť: J. S. Bach, A. Marcello, F. Moretti a L. Vierne.

7. Tip na hand-made: ak chcete urobit radosť svojim ratolestiam, určite si pozrite tvorbu predajkyne Domita. Ako maminu malej dcérky ju uchvátili jemné hračky z priadze, z ktorej dokáže vyčarovať milé vecičky. Na svoje výrobky používa 100% bavlnená priadzu, bezpečnostné očká, antialergické duté vlákno a filc.

domita, tvorba, hracky, zajkovia
Foto: sashe.sk/domita

8. Inšpirujte sa cvikmi od Kourtney Kardashian na hodinový tréning: na začiatok 20 minútové zahriatie (1 minúta rýchla chôdza a 1 minúta drepy s výskokom), potom 20 drepov v 3 sériách so závažím, pokračujte s 20 brušákmi v 3 sériách s loptou alebo medicinbalom, urobte 20 výpadov v 3 sériách s medicinbalom a 30 x sklapačky. Na záver si doprajte strečing.

9. Tip na film – autorský americko-nemecký film režisérky a scenáristky Jennifer Fox s názvom Príbeh (The Tale) patrí medzi najlepšie hodnotené filmy tohto roka. Príbeh dokumentaristky v podaní Laury Dern, ktorá vďaka svoje školskej práci z detstva postupne odhaľuje sexuálne zneužívanie z detstva. Až ako dospelá postupne začne chápať, čím si ako dievča prešla. Pracuje tak na dokumente o sebe samej. Tento mimoriadny titul mal premiéru pred pár mesiacmi na tohtoročnom Sundance filmovom festivale.

10. Outfit od Stylist Alexandra

kolaz, outfit, stylistka
Koláž z Bantoa.com

žiadne príspevky na zobrazenie