Zjedz najprv svoju „žabu“ a dosiahni tak viac

0
Zjedz najprv svoju „žabu“ a dosiahni tak viac

Kľúčom k dosiahnutiu vysokej úrovne riadenia času, výkonnosti a produktivity je rozvíjať celoživotný zvyk riešiť hlavnú úlohu ako prvú. To tvrdí vo svojom blogu svetoznámy americký školiteľ Brian Tracy.   

Zdá sa, že nikdy nie je dostatok času na to, aby ste dosiahli všetko, čo potrebujete. Ale ak chcete dosiahnuť oveľa viac ako ostatní v kratšom čase, musíte zlepšiť to, ako narábate so svojim časom.

Časové riadenie sa vzťahuje na to, ako plánujete a organizujete svoj čas určené na rôzne aktivity. Existuje veľa rôznych nástrojov a techník, ktoré vám pomôžu dosiahnuť viac za menej času.

Prvá vec každé ráno

Čas je vašim najcennejším zdrojom. Je to najcennejšia vec, ktorú máme. Všetky práce si vyžadujú čas. A časový manažment je základná zručnosť, na ktorej závisí všetko ostatné v živote.

Mark Twain raz povedal, že prvú vec, ktorú by ste mali urobiť každé ráno je zjesť žabu –  urobiť tú najdôležitejšiu vec celého dňa hneď ráno. Vaša „žaba“ je vašou najväčšou a najdôležitejšou úlohou, s ktorou sa s najväčšou pravdepodobnosťou budete zdržiavať, ak s tým niečo neurobíte.

Zvyk riešiť hlavnú úlohu

Kľúčom k dosiahnutiu vysokej úrovne riadenia času, výkonnosti a produktivity je rozvíjať celoživotný zvyk riešiť vašu hlavnú úlohu – hneď ako prvú vec a každé ráno. Musíte rozvinúť rutinu „zjesť svoju žabu“ skôr, ako urobíte niečo iné a bez toho, aby ste o tom museli príliš veľa premýšľať.

Úspešní a efektívni ľudia sú tí, ktorí sa priamo zapájajú do svojich hlavných úloh a potom sa učia to, aby pracovali sústredene, až kým tieto úlohy nebudú dokončené.

Prečítajte si aj článok 9 spôsobov, ako pracovať efektívnejšie

Myseľ je ako sval

„Neschopnosť vykonať“ je jedným z najväčších problémov v dnešných firmách a organizáciách. Mnoho ľudí si zamieňa činnosť s úspechom. Hovoria nepretržite, vedú nekonečne dlhé stretnutia a robia úžasné a prepracované plány, ale v konečnom dôsledku nikto nerobí tú potrebnú prácu a nevyžaduje požadované výsledky.

Na ceste za úspechom neexistujú žiadne skratky.

Prax je kľúčom k zvládnutiu akýchkoľvek zručností. Našťastie, vaša myseľ je ako sval. Stáva sa silnejším a schopnejším pri jej používaní. Praxou sa môžete naučiť akékoľvek správanie alebo vyvinúť akékoľvek zvyky, ktoré považujete za potrebné.

Čo je tou vašou  „žabou“?

Aká je tá jedna úloha, ktorú každý deň odkladáte? Akonáhle si vyberiete svoju „žabu“, utvorte si nový zvyk, aby ste každé ráno najprv vykonali túto úlohu. Tréning robí majstra, chce to samozrejme čas.

Zdroj foto: pixabay.com, pexels.com

žiadne príspevky na zobrazenie