Harry a Meghan – zmenila sa história

0
Harry a Meghan – zmenila sa história
Foto: youtube.com

Dňa 19.5.2018 sa zmenila história. To, čo by bolo ešte pred pár rokmi nemožné, sa stalo skutočnosťou.

Britský princ Harry povedal svoje áno americkej herečke Meghan Markle. Nič na tom nezmenili ani fakty, že je rozvedená, bez titulu, nepochádza ani zo šľachtickej rodiny, a neprekáža ani to, že je herečka. Dokonca Američanka a s afroamerickým pôvodom.

Keď sa jej podarilo toto, čo potom dokážete VY?

Niekto by mohol povedať, že vo veku 36 rokov je pomaly čas začať sumarizovať svoj život. Veď nikto nevie, koľko času mu ešte ostáva.

Ale iní, ako Meghan, práve začínajú písať možno tú najzaujímavejšiu kapitolu svojho života. Nie je to úžasné?

Práve preto by sme si nemali nikým a ničím nechať zatarasiť cestu za svojími snami. Že ste už príliš starí? Nemáte potrebné vedomosti, alebo to čomu sa hovorí know-how?

Nevadí, veď Meghan tiež nevyrástla na kráľovskom dvore. Všetko sa bude učiť za jazdy! Snažila sa niečo dokázať. A pozrite, čo sa jej podarilo! Nie zlé na herečku, ktorá kedysi pracovala ako servírka, kým si ju všimli ľudia od filmu, však? Niekto by mohol povedať, že sa pomaly narodila ako princezná…

Chcete si prečítať ďalší motivačný článok? Odporúčame 10 tipov na sebakoučing.

princezna, dievca, svadba
Foto: pexels.com

Čo vám bráni čakať od života veľké veci? Práve to, že sa vám nič také nestalo? Možno preto, že ste to neočakávali.

Hovorí sa, že: „Šťastie praje pripraveným.“ Ja si skôr myslím, že šťastie praje odvážnym – tým, ktorí sú ochotní všetko riskovať, aby niečo získali. Ten, kto hrá na istotu, pravdepodobne veľa nevyhrá.

Preto sa aj vy prestaňte obávať a naskočte na vlak!

Aj keď sa bojíte využiť príležitosť, ktorá sa vám ponúka. Možno práve preto, že výsledok leží niekde pred vami, je akoby v hmle… Kto by nechcel vidieť do budúcnosti, aby mohol urobiť správne rozhodnutie? Takto to ale nefunguje.

Musíme sa spoľahnúť, že budúcnosť tam niekde je, kdesi v tej hmle, a že bude pre nás úžasná. Každý chce niečo dosiahnuť, ale zároveň nechce, aby sa veľa vecí menilo…najradšej dokonca nič. Lenže to sa nedá.

Ako hovorí výrok známeho Alberta Einsteina:

„Je bláznovstvom robiť tie isté veci dookola, a očakávať iný výsledok.“

Výsledok sa zmení až vtedy, keď začneme niektoré veci robiť inak.

Aj Meghan sa bude musieť naučiť, ako to chodí na kráľovskom dvore, za jazdy. Bude to ťažké? Možno. No a čo? Nikto učený z neba nespadol. Ale myslím, že život na kráľovskom dvore za to stojí, nie?

Niekedy je lepšie urobiť zopár chýb, ako čakať na správny moment a byť na neho na 100% pripravení! Prečo? Lebo to jednoducho nie je možné. Svet sa stále mení a vidíme to aj na príklade kráľovskej svadby. Lebo sám život je zmena! Menia sa ročné obdobia, my sa z detí meníme, rastieme a vyvíjame sa! Asi nikto by nechcel celý svoj život žiť ako dieťa…

bicykel, bike, deti
Foto: pexels.com

Ani bicyklovať ste sa neučili podľa príručky, alebo sledovaním inštruktážnych videí, alebo áno? Myslím že na pár výnimiek to je určite nie! Proste ste sadli na bicykel a verili, že rodičia vám pomôžu, že vás podržia, potlačia…pofúkajú kolená, keď spadnete!

Ale išli ste do toho! Nečakali ste na lepší čas, krajšie počasie, až budete väčší, múdrejší, a tým pádom sa budete aj viac báť! Na čo je to dobré? Dôverujte svojmu srdcu, to vás už dovedie tam, kde máte byť!

Prečo, keď sme dospelí, tak si necháme tak často diktovať, čo sa môže a čo sa nemôže, prípadne má, alebo nemá. A čo výjde alebo sa pokazí? Kto to môže vedieť? Len ten, kto to vyskúšal. Nikto iný.

PRETO VY BUĎTE TÝM, KOMU SA TO PODARÍ!

Prajem vám krásny týždeň,

Janka Bila

žiadne príspevky na zobrazenie