Čítanie nielen v posteli, ale aj k bazénu: Tipy na knihy, ktoré sú o ženách a pre ženy

3
Čítanie nielen v posteli, ale aj k bazénu: Tipy na knihy, ktoré sú o ženách a pre ženy
Po akých knihách siahate najčastejšie? Zdroj: inaque.sk, _dzejny

Literatúra a knihy samotné sú ako tisíce nových životov, ktoré vďaka autorom, ich fantázii a písmenkám na jednotlivých stranách prežívame. Vďaka širokému výberu si môžeme zvoliť, či sa chceme inšpirovať, vzdelať alebo si len oddýchnuť a hltať stránky jednu za druhou.

Ak neviete, po akej knižke, audio knihe či e-knihe by ste aktuálne siahli, možno vás inšpiruje náš letný výber, v ktorom nájdete zastúpené rôzne žánre. Ktorý je vám najbližší?

Ženy a moc – Mary Beard

Mary Beard je feministka a najznámejšia odborníčka na históriu antického Grécka a Ríma. So suchým humorom sa vracia k rodovým problémom a ukazuje, ako sa história zachovala k mocným ženám.

Píše o ženách od Medúzy a Atény po Theresu May a Hilary Clinton a skúma, ako mocné ženy vzdorujú obmedzeniam mužských vzorcov.

5 tipov na knihy vhodné na letnú dovolenku či relax v záhrade

49 hrdiniek slovenského biznisu – Ivica Ďuricová, Vladimíra Šebová, Katarína Sedláčková

Kniha opisuje 49 príbehov žien, ktoré podnikajú na Slovensku a dokazujú, že aj v našich podmienkach je možné vybudovať úspešnú firmu. Príbehy sú pestré nielen v rámci oblasti podnikania či veku, ale aj vo vzťahu k situácii, kedy jednotlivé ženy začali podnikať.

https://www.instagram.com/p/BwFmQQpAyB7/

5 tipov na knihy, ktoré by mali podľa vydavateľa ženy poznať

Manuál zrelej ženy – Halina Pawlowská

Halina Pawlowská tvrdí, že keď počuje slovo zrelá, vybaví sa jej syr, ktorý treba skonzumovať. Zároveň ale hovorí, že zrelosť je báječná! Zrelosť má, bohužiaľ, aj negatívne stránku. Zrelosť totiž nikoho nepriťahuje.

Zrelý muž nevzbudzuje takú chuť ako zrelý melón a zrelá päťdesiatnička jednoducho nie je broskyňa na zahryznutie… Halina opisuje ako zvládnuť svoje deti, zväčšujúce sa telo, ako znovu nájsť lásku a ako sa smiať všetkému blbému, čo vás stretne.

https://www.instagram.com/p/B6Obb3knXw-/

Čo čítať počas karantény? Tipy na knihy, ktoré vás vzdelajú aj zabavia

Mesto žien – David R. Gillham

Kniha opisuje obdobie, keď sa vojna nevyvíjala tak, ako mali Nemci sľúbené. Kde sú všetci muži? Na fronte alebo pod zemou. Berlín sa stal mestom žien.

Mestom navonok poslušných žien, ktoré si nechajú všetko páčiť. Ale, nemýľme sa. Privierať oči, pozerať sa inam a myslieť si svoje sa nedá večne. A príde okamih, kedy je potrebné zachovať sa správne …

V každej žene je Gamblerka: Recenzia knihy Kataríny Mayer

Úspešné ženy v tieni slávnych mužov – Hynek Jeřábek

Kniha približuje osudy piatich výnimočných žien, ktoré sa zaslúžili o rozvoj sociologických metód a ich použitie v aplikovanom výskume: Florence Kelley, Vivian M. Palmer, Márie Jahodovej, Herty Herzog a Elisabeth Noelle-Neumann.

Tieto ženy vynikali húževnatosťou, s ktorou išli za svojimi snami a cieľmi, boli hrdé, mimoriadne svojou originalitou, a pritom ochotné tvoriť v tíme. Dokázali porozumieť empirickým dátam a metodologickým súvislostiam, no sláva pripadla mužom, v ktorých tieni tvorili.

https://www.facebook.com/knihkupectvikarolinum/photos/a.191869464945/10151250070774946

Skutočné knihy majú ešte vždy u čitateľov prednosť pred e-knihami

Mesto dievčat – Elizabeth Gilbert

Elizabeth Gilbert sa vracia s podmanivým ľúbostným príbehom zo vzrušujúceho sveta newyorských divadiel v štyridsiatych rokoch 20 storočia. Keď devätnásťročnú Vivian vyhodia z Vassarovej univerzity za slabý výkon v prvom ročníku, zámožní rodičia ju pošlú na Manhattan k tete Peggy, majiteľke spustnutého divadla Lily Playhouse.

Vivian sa u tety zoznámi so svetom nekonvenčných a charizmatických ľudí od revuálnych tanečníc, ktoré snívajú iba o zábave, až po sexi herca či prestížnu herečku. Dievča sa však dopustí chyby, ktorá vyvolá profesionálny škandál a obráti jej krásny nový svet naruby.

https://www.instagram.com/p/CDYSbcnH1wy/

žiadne príspevky na zobrazenie

3 KOMENTÁRE