Vzťah je o dvoch ľuďoch: Znaky, že váš partner myslí iba na seba

0
Vzťah je o dvoch ľuďoch: Znaky, že váš partner myslí iba na seba
Zdroj: Unsplash.com

Treba si otvoriť oči, aj keď to bolí. Je krásne, keď vzťahu urobíte niečo milé pre svojho partnera. Lenže tak by to malo fungovať a opačne. Dávajte pozor na to, ako sa správa vaša polovička. Ak vám budú známe nasledujúce znaky sebeckého správania, mali by ste s tým niečo spraviť.

Vodu káže, víno pije

Portál Huff post spravil na túto tému rozhovory so vzťahovými odborníkmi. Jan Hill napríklad uviedol, že aj nadmerné kontrolovanie je znakom sebca. Ak by vás partner žiadal, aby ste mu hlásili každý svoj krok, pričom ani neviete, čo robí práve on, je to alarmujúca situácia. To, že vám niekto káže správať sa určitým spôsobom, ale on vykonáva presný opak, je veľký problém.

Zdroj: Unsplash.com

Na vás nezáleží

Jednu vec si treba uvedomiť – vo vzťahu záleží na šťastí oboch. Rovnako je dôležitý váš názor, nápady a emócie. Keď sa partner riadi iba podľa sebe, o všetkom rozhoduje sám…na čo ste potom spolu? Keby ste aj mali rozdielne pohľady na určitú vec, viete spraviť kompromis. Nedovoľte, aby sa k vám niekto takto správal. Ste rovnako dôležitá.

Byť úspešná? Tak to ani náhodou

Akonáhle by sa vám podarilo niečo úžasné a vašu polovičku by to nedajbože zatienilo, je oheň na streche. Každý by sa s vami mohol tešiť, len on nie. On vám radšej ten úspech úplne znechutí. Prípadne by vám zrazu začal vyčítať, ako sa mu nevenujete, ako vám nezáleží na danom vzťahu, no on sa vás pritom ani neopýta, aký ste mala deň. Ak ste v týchto riadkoch našli, naozaj v tom chcete pokračovať?

Nevie o vás nič

Ako informuje Power Of Positivity, ten správny partner by o vás mal vedieť tie najdôležitejšie veci. Napríklad, ako sa cítite. Či vás niečo netrápi, prípadne neriešite vážny problém. Naozaj to nie je príjemný pocit, keď je toho na človeka veľa a jeho polovička si to ani nevšimne. Nevšimne si tmavé kruhy pod očami, ani to, že ste v poslednej dobe pochudli a len sa na vás usmieva. Možno to aj vidí, no nechce sa mu to riešiť, pretože jeho potreby sú, samozrejme, dôležitejšie.

Sú ako malé deti

Keď sebci nedostanú to, čo chcú, urobia scénu. Presne ako rozmaznané deti. Ak sa vám niekedy vyhrážal partner rozchodom po tom, čo ste mu na niečo povedali NIE, nechajte ho odísť. Je to iba ďalší znak toho, že chce mať všetko pod kontrolou a váš názor nie je dôležitý. Toto by sa dalo označiť až za manipulatívne správanie, ktoré do zdravého vzťahu rozhodne nepatrí.

Zdroj: Unsplash.com

Zdroj: Huff Post, Power Of Positivity

Zdroj fotografií: Unsplash.com

žiadne príspevky na zobrazenie