Z vlastnej skúsenosti o láske a vzťahoch

Akonáhle si kúpite akýkoľvek časopis, bude v ňom nespočetné množstvo rád a receptov na dlhý a krásny vzťah. Presne to isté sa dá povedať aj o webových stránkach. Neuveriteľné rady od párov ako prežiť vzťah vo dvojici. Určite má každý fungujúci pár rady, ktoré sú podľa nich tie najlepšie. Ale poviem vám, ako to vidím ja po mojich skúsenostiach.

1. Pocit – bude to láska na celý život

Škola a prvé milé lásky počas mladosti, kedy si myslíte, aké nádherné je, keď sa o vás ten „pravý“ zo základnej školy zaujíma, pretože vám doniesol lízatko alebo čokoládu no na druhý deň vám zje celú vašu desiatu.

Alebo prvé objatia, nesmelé bozky na strednej škole, ktoré sú veľmi príjemné, ale neskôr, ak sa dotyčný radšej ide zahrať videohry alebo futbal, dáte mu zbohom, a ten „rozchod“ nejako neriešite.

Prečítajte si: 8 najväčších mýtov o láske

foto: marriage.com

2. Chcete ho, ale na vzťah to nestačí

Dospelejšia a múdrejšia žena, ktorá si prešla detskými láskami, prechádza do ďalšej etapy. Muž, ktorý dobre vyzerá, a ona dobre tuší, že je to omyl, ale predsa ho musí mať, lebo jej pri ňom búši srdce. Všetko je jej jasné – bola to chyba a sklamanie je veľké a musí sa cez to dostať.

Najväčšia strata je však vtedy, ak si to pokazíte s mužom, ktorý je váš dobrý kamarát. Ten, čo s vami zažil všetko dobré aj zlé a podržal vás v každej situácii. Vo vás sa začína rodiť myšlienka skúsiť to. Zo začiatku je všetko v poriadku, ale potom príde obrovské sklamanie, čo by ste pri ňom čakali asi najmenej. Všetko sa môže tak pokaziť, že už si ani na meno nebudete vedieť prísť, a to veľké priateľstvo je preč. V lepšom prípade ostanete kamaráti aj naďalej, ale rozhovory vediete len s veľkou opatrnosťou. Už to nie sú tie dlhé debaty ako pred rokmi.

3. Konečne

Verim v jednu vec, o ktorej som počula od mojej starkej:

„Človek si musí prejsť najskôr tým zlým, aby mohlo prísť to dobré.“

Teraz už viem, o čom moja drahá starká hovorievala. Po dlhom čase plnom sklamaní a trápenia prišlo to, v čo som ani neverila, že sa mi môže stať. Prišiel muž presne pre mňa. Má charakter a odvahu, dobré srdce a úprimnosť, dokonalý humor a záujem nie o seba, nie o mňa, ale o nás a náš spoločný život.

Prečítajte si aj: Dve tretiny ľudí vraví, že týchto 5 vecí vám môže narušiť vzťah

Takže žiadne rady ani triky, ale pokoru, ale aj hrdosť, a čo je najdôležitejšie – úsmev, pretože s úsmevom to ide vždy a všade lepšie a krajšie. V okamihu, keď naozaj najmenej čakáte na toho určeného pre vás, práve vtedy sa objaví z ničoho nič…