Akčná testovačka Huawei P30 Lite: Dokonalý fotoaparát za prijateľnú sumu

0
Akčná testovačka Huawei P30 Lite: Dokonalý fotoaparát za prijateľnú sumu
Autor: Zdenek Čejka

Kto už dnes nepracuje s mobilom? Potrebuje ho snáď každý a ani akčné ženy nie sú výnimkou. Do redakcie sme dostali na testovanie balíček od smartphonového giganta Huawei. Ide o novinku Huawei P30 Lite s trojitým fotoaparátom s umelou inteligenciou. Vrhli sme sa preto na skúšanie všetkého, čo ponúka. 

Po dizajnovej stránke pôsobí vďaka farebnému lesklému povrchu veľmi elegantne a luxusne. Čo poviete?

https://www.instagram.com/p/ByA8gfMiBnG/?utm_source=ig_embed

Keď som si ho googlila, všimla som si, že existujú hneď viaceré farebné varianty. 

Fotografie sú TOP

Na zadnej strane zariadenia sa nachádza čítačka odtlačkov prstov a tri snímače fotoaparátu. Myslím, že je inšpirovaný minuloročným modelom Huawei P20, ktorý som mala možnosť otestovať. Už v minulom roku som skonštatovala, že mať v ruke tak kvalitný fotoaparát, zrkadlovka u mňa zapadá prachom… Dokážem ním zachytiť tie najkrajšie momenty mojich synov, Viliama a Jonáša. Foto story pridám už čoskoro na portál akcnemamy.sk. Ak vám niečo povie rozlíšenie 48 Mpx, ktoré má hlavný snímač, viete, že škaredé či rozmazané fotky nenarobíte ani pri ozaj akčných objektoch. Ak vám to nehovorí nič, stačí si ho zobrať do ruky a odskúšať. Je to okrem iného aj dokonalý fotoaparát za prijateľnú sumu.

Umelá inteligencia – čo to znamená v prípade smartphonu?  

Mám rada, keď nemusím myslieť na všetko. Čo zabezpečí umelá inteligencia v tomto prípade? Jednoducho povedané, postará sa za vás o ideálne nastavenie svetla a uzávierky a vy nemusíte uvažovať nad dokonalou fotohodinou. Použiť filter je priam hriech! Nacvakané zábery sú tak pekné, že nepotrebujú ďalšiu dodatočnú úpravu. Ak už sme pri dokonalosti, áno, našla som aj to nastavenie, čo vám zabezpečí automatické “skrášlenie”, či filtre od výmyslu sveta. Takže menej make-upu a viac prirodzenosti na selfie :) 

Autor: Zdenek Čejka
Autor: Zdenek Čejka

Čítajte aj: Ako môžete počuť svetlo?

Ako na selfie? 

Tak s týmto som mala ozaj vždy veľký problém, aj keď instagramerka Tami mi to už párkrát ukazovala… Predná kamera je kvalitná (rozlíšenie 24 Mpx) a telefón má vďačnú funkciu „wight length“, čo značí, že selfie s ním dokážete urobiť, aj keď máte pri tvorbe zo seba rovnako smiešny pocit ako ja. Predná kamera funguje tiež ako bezpečnostný prvok! Vedeli ste, že smartphone si dokážete odomknúť tvárou?

Filtrovanie modrého svetla a šetrenie zraku

O počítačoch, dôležitosti šetrenia zraku a nasadzovaní špeciálnych filtroch som už počula. Dostala sa ku mne však informácia, že keď pracujem so zariadením po tme večer, vďaka filtrovaniu modrého svetla šetrí tento mobil môj zrak. Tak mám dobrý pocit… V každom prípade neodporúčam svietiť zámerne mobilom po tme, ak ho nechcete využiť inak ako baterku. Odložte ho a choďte spať alebo sa venujte radšej svojmu partnerovi :) Viem, o čom hovorím. Smartphone, či chceme či nie, narúša intimitu… 

Verili by ste, že toto je fotografia urobená telefónom? Žiaden filter ani retuš, ako píše krásna Lussi – treba si život zjednodušovať!

https://www.instagram.com/p/BxzjfsQC9oW/

Už ste čítali? Úspech bude našim motorom a neúspech našim učiteľom: Tatiana Žideková

Vyhodnotenie

V materiálnych veciach som skôr pragmatik. Nepodlieham značkám ani novinkám. Viackrát sa bez emócie opýtam PREČO a NAČO to potrebujem? Rovnakú otázku “Prečo” kladiem môjmu mužovi, keď mi chce vyhodiť môj trinásťročný kabát, ktorý stále funguje a každú zimu ho vyťahujem zas a znova. 

Huawei je pre mňa už roky top kombináciou inovácií, funkcionality, výkonu a prijateľnej ceny, ktorú rada zaplatím. V tomto prípade viem, že model P30 Lite nie je vôbec “light”, ale plnohodnotný spoločník do práce aj pre zábavu. Dostanem z neho super fotografie, možno sa ešte viac hecnem aj do videa (takto verejne opäť sľubujem, že idem plniť ďalej plán a natáčať novinky a redakčné tipy týmto krásavcom do IGTV) a viem, že sa nebudem rozčuľovať, že sa mi opäť vybíja, pretože vydrží fakt dlho. Po týždni testovania zodpovedne uvádzam tri celé dni bez nabíjania a to som ho vcelku popreháňala, keďže je to zároveň môj pracovný nástroj číslo jeden. 

Za krásne fotografie ďakujem fotografovi Zdenek Čejka. Viac jeho fotiek nájdete aj na instagrame. 

žiadne príspevky na zobrazenie