Čo spája Hanu Rapantovú a Beátu Dubasovú? Starostlivosť o zdravie aj radosť zo života

0
Čo spája Hanu Rapantovú a Beátu Dubasovú? Starostlivosť o zdravie aj radosť zo života
AVON Pochod_2019.

Moderátorka Hana Rapantová a speváčka Beata Dubasová patria medzi Slovenky, ktoré majú zdravie vo vlastných rukách. Obe pravidelne podstupujú preventívne prehliadky a zároveň podporujú rôzne osvetové kampane.

Hana aj Beáta sa prednedávnom zúčastnili Pochodu za zdravé prsia, kde portálu Akčné ženy prezradili niečo o tom, ako sa o seba starajú či čo im robí radosť.

Hana Rapantová

Ako sa staráte o vaše zdravie?

Myslím, že celkom poctivo. Pravidelne chodím na preventívne prehliadky a odkedy som súčasťou Avon pochodov, tak chodím aj k pánovi doktorovi Bellovi, primárovi mamografického oddelenia. Od detstva mám ako samozrejmosť aj to, že chodím k mojej stomatologičke.

Ste vzorom aj pre iné ženy. Vnímate to?

Dúfam, že to tak je. Myslím si, že to má zmysel, aj keby som len jednu ženu presvedčila. Mám vo svojom okolí ženy, ktoré išli neskoro a sú to smutné príklady.

https://www.instagram.com/p/BySGCKsCaWn/

Čo by mali ženy robiť pre svoje zdravie?

Určite by mali robiť to, čo robím ja. Chodiť na prehliadky. Sú krajiny, kde aj obyčajný krvný test treba zaplatiť. Tu to máme raz za dva roky zadarmo. Prečo by sme to pre seba nemali urobiť? Ide o zdravie. Od stomatologickej prehliadky, dentálnej hygieny, gynekológie a mamografie po preventívnu prehliadku treba zvládnuť všetko. Ja teraz čakám na výsledky, ale ten pocit, keď je všetko oukej, vydýchnem si. Radšej žiť s týmto pocitom ako žiť v strachu či obave. Pokiaľ sa rakovina prsníka zachytí včas, je veľmi dobrá úspešnosť liečby. Prečo to odkladať?

Prečítajte si aj náš článok: Maruška Pitoňák: „Starnite s gráciou vďaka tvárovej gymnastike“

Beáta Dubasová

Ako sa staráte o vaše zdravie?

Každý rok v januári si napíšem prehliadky a snažím sa stravovať zdravo či sa hýbať. Žijem tak celoživotne.

Čo by mali ženy robiť pre svoje zdravie?

Nesmú zabudnúť na seba, ani na preventívne prehliadky. My, Slovenky, sme také matky. Staráme sa o rodinu, o všetkých. Všetkých máme zorganizovaných – deti, manžela, rodinu, rodičov, ale zabúdame na seba. My sme na tom poslednom mieste… To je zrejme slovenská tradícia, ale každá žena by si na seba mala nájsť čas a vedieť oddychovať. Apelujem aj na rodinných príslušníkov, aby mamu nechali vydýchnuť si. Musíme oddychovať, aby sme mali síl.

https://www.instagram.com/p/BydRqAEiHNG/

Ako oddychujete?

Milujem svoj balkón, pozerať sa na kvety, kríčky, záhradu. To, čo som si pred rokmi ani nemyslela, tak posledné roky mám rada. Dobíja ma to. Nešportujem, ale rada sa prechádzam. To mi dodáva energiu.

Prečítajte si aj náš článok: Gabika Burianková: Čas je najväčšia komodita v rodine

Pokiaľ vás zaujíma zdravie, sledujte aj náš event Pre zdravie ženy, ktorý sa v októbri uskutoční v Košiciach.

https://www.instagram.com/p/BnnzIvvglaI/

žiadne príspevky na zobrazenie