8 článkov o koronavíruse, ktoré sa oplatí prečítať

0
8 článkov o koronavíruse, ktoré sa oplatí prečítať
Foto: pixabay.com

Druhá vlna pandémie je tu a preto sme sa rozhodli priniesť vám súhrnné a najlepšie informácie, ktoré o tejto téme máme. Sú to rozhovory a rady ohľadom pandémie spôsobenej vírusom COVID-19. Vyberáme 5 najlepších z nich.

1. Rozhovor s odborníkom, epidemiológom Vladimírom Krčmérym, ktorý prezrádza 5 rád, ako sa ochrániť pred koronavírusom. Čo je z hľadiska hygieny a prevencie podľa profesora to najdôležitejšie?

Foto: spravy.pravda.sk

2. Mladá vedkyňa Monika Wikarská rozpráva o tom, čo by mal každý vedieť o koronavíruse. Ako by sme sa mali chrániť, ako sa vírus správa, či sa môže dostať cez našu pokožku, alebo ako dezinfikovať veci a domácnosť. Taktiež radí, ako sa stravovať.

3. Hlavná epidemiologička siete Svet zdravia, Jana Skalová odpovedá na rôzne otázky týkajúce sa koronavírusu. Ako vlastne koronavírus vznikol? Aká je podľa nej top priorita ako prevencia pred nakazením?

4. Nechceme koronavírus bagatelizovať, ale určite je dobré prečítať si aj príjemnejší článok o tom, že koronavírus nemusí mať u človeka veľké a ťažké následky. Čo hovorí žena, ktorá sa zotavila z koronavírusu? Vraví, že nemáme robiť paniku. Ako dostala koronavírus ona a ako sa u nej prejavil?

rusko
Foto: pixabay.com

5. Niekedy aj myslenie ľudí môže spôsobiť, že koronavírus sa začne šíriť viac a viac. Aké sú myšlienkové pochody ľudí, ktoré spôsobujú, že sú ľudia voči koronavírusu ľahostajní alebo nemajú záujem sa chrániť? Prečo niekomu záleží na nosení rúšok a prečo druhým nie?

6. Ako vlastne používať rúška? Má zmysel ušiť si vlastné? Aká býva účinnosť rúška, záleží na materiáli alebo na prevedení? Pozrite si aj graf!

7. Slovensko bolo vyhlásené ako národ s najnižšou mierou úmrtnosti na obyvateľa v celej Európe. Spojené štáty, ktoré mali byť krajinou najlepšie pripravenou na takúto krízu, nebudú zrejme spomínané veľmi pozitívne. Západné krajiny sa môžu inšpirovať Slovenskom.

8. Ohrozuje nás koronavírus? Základné fakty o tom, ako vznikol, aké má príznaky, aká je úmrtnosť. Pozrite si aj najnovšie štatistiky o koronavíruse.

Predošlý Lahodný rustikálny slivkový koláč pre vašu návštevu
Pokračovať Ako byť dobrým a silným lídrom?
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie